POHÁDKOVÉ LÉTO NA ZÁMKU LOUČEŇ

POHÁDKOVÉ LÉTO NA ZÁMKU LOUČEŇ

Úterý 1.srpna - čtvrtek 31.srpna 2017
Úterý 1.srpna - čtvrtek 31.srpna 2017 POHÁDKOVÉ LÉTO NA ZÁMKU LOUČEŇ

Těžko se najde v českých zemích někdo, kdo by neznal Večerníčka nebo Rumcajse. Obě tyto animované postavičky jsou dílem výtvarníka Radka Pilaře. Je těžko uvěřitelné, že v roce 2017 je to již 50 let od doby, kdy Česká televize uvedla v rámci Večerníčků příběhy „ O LOUPEŽNÍKU RUMCAJSOVI“. Na Zámku Loučeń ve spolupráci s dědici Radka Pilaře při této příležitosti připravili tematický letní program věnovaný Radku Pilařovi „ POHÁDKOVÉ LÉTO NA ZÁMKU LOUČEŇ, a to po celý srpen od 1.8 do 31.8 vždy v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. V těchto dnech bude probíhat komponovaný program na různých místech zámeckého parku.

Tak jako se při spuštění televize nejdříve ukáže Večerníček a uvede pohádku, bude i v zámeckém parku po celý den přítomen Večerníček jako maskot a provádět celodenním programem, ve kterém návštěvníci potkají postavy z příběhů ilustrovaných Radkem Pilařem. Těší se na Vás  Rumcajs, Manka a Cipísek, Lesní víly, Skřítek Hajásko,  Knížepán a paní kněžna, Vodník , Čarodějnice Bukukururuna a možná i  Mořská panna :-)


Děti čeká 


VÝSTAVA „ 50 LET LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE“    zámecké sklepení se převléklo za les Řáholec a město Jičín, a v tomto výstavním prostoru se seznámíte s příběhem této animované postavy, a navíc se zde Rumcajsovy příběhy promítají

LOUPEŽNICKÁ ŠKOLA střelba, lezení, sbírání žaludů, práce s uzly, lasem, bubnování apod. Součástí ležení bude lesní krčma, kovárna

DĚTSKÉ PROHLÍDKY ZÁMKU S PANÍ KNĚŽNOU – naše kněžna Marie provede děti zámkem a připomene ostatní paní kněžny z pohádek 

SKLEPENÍ ČARODĚJNICE BUKUKURURUNY -  vaření lektvarů, kouzla a čáry, čtení pohádek 

HAJÁSKOVA POLŠTÁŘKOVÁ DÍLNIČKA – děti si na polštářky namalují svoje motivy nebo dozdobí některý z předem připravených polštářků: knoflíky, nášivky, korálky a pod

 Předběžné programové schéma ostatních aktivit

10:00

10:30

Zahájení: Večerníčkovy jízdy na koloběžce a na koních

Knížepán zachraňuje mořskou pannu

11:00

Cipískovy hrátky

11:30

Tanec s vílami

12:00

Pohádka o Jeníčkovi a Mařence

12:30 Polštářky pro Skřítka Hajáska

13:00

Výuka střelby s Rumcajsem

13:30

Loupežnická bitka

14:00

Škola vaření a uklízení s Mankou

14:30

Nezbedná pohádka o Koblížkovi

15:00

Prohlídka zámku s Večerníčkem

15:30

16:00

Výlov rybníka s vodníkem

Poslední lup

16:30

17:00

Rozloučení s Večerníčkem: poznávání znělek

Čokoládová prohlídka

 

 Ceník

 Fotogalerie akce - POHÁDKOVÉ LÉTO NA ZÁMKU LOUČEŇ

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací