Hostina na zámku

Hostina na zámku

Prožijte hostinu na zámku

Projekt je zaměřen na výuku etikety se zvláštním akcentem na stolování. Pedagog je stylizován do role zámeckého komorníka, příp. knížete, který nejprve v krátkém úvodu představí dětem zámek a jeho obyvatele, aby je vzápětí uvedl do největšího interiéru – totiž do zámecké jídelny.

Zámecká jídelna se proměňuje v názorné výukové prostředí, děti mohou samy zasednout do honosných křesel ke slavnostně prostřené tabuli a stát se účastníky chystané hostiny, nebo obsluhujícími. V případě rychlého řešení zadaných úloh zbývá čas také na jiné oblasti etikety: Žáky obzvlášť vděčně přijímané téma je svatba a chování na ní.

Velikost skupiny Délka Cena
Skupiny do 20 dětí 180 min 3 600,- Kč / skupina
Skupiny nad 20 dětí 180 min 180,- Kč / osoba

Cena obsahuje kompletní program a pedagogické vedení. Možnost oběda či jiného typu občerstvení za příplatek.

Cíl projektu

Žák dovede popsat život v minulosti na zámku a konfrontovat způsoby stolování a složení jídla v minulosti a současnosti.

Učivo

  • Výživa a zdraví
  • Zdravý životná styl
  • Pravidla chování
  • Současnost a minulost v našem životě

Popis projektu

V historických komnatách zámku Loučeň se děti setkají s komorníkem pana knížete, případně se samotným knížetem, který je seznámí se zámeckým prostředím, denním režimem na zámeckém dvoře a vede je ke konfrontaci základních aspektů života v minulosti a současnosti. Děti se naučí zásadám chování při stolování. Projekt má lehký přesah i do jiných sfér společenského života - děti mohou kupř. sestavovat podle pravidel svatební průvod.

V měsících květen a červen, které jsou časem školních výletů, nemůžeme z provozních důvodů garantovat realizaci projektu přímo v historické jídelně. Pro stoprocentní zážitek z jedinečného prostředí a nerušený průběh školního programu doporučujeme pedagogům objednávku tohoto projektu v jiném období (ideálně měsíce duben, září, říjen, listopad).

POZOR: Pokud realizujete tento školní program mimo měsíce květen a červen, je v jeho ceně rovněž prohlídka labyrintária !!! V květnu a červnu je návštěva labyrintária zpoplatněna běžnou vstupenkou, která činí 99 Kč pro děti školního i předškolního věku.


Hostina na zámku - fotogalerie

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: