Zámek Loučeň

Projekt 1 - Hostina na zámku

Prožijte hostinu na zámku

Projekt je zaměřen na výuku etikety se zvláštním akcentem na stolování. Pedagog je stylizován do role zámeckého komorníka, příp. knížete, který nejprve v krátkém úvodu představí dětem zámek a jeho obyvatele, aby je vzápětí uvedl do největšího interiéru – totiž do zámecké jídelny.

Zámecká jídelna se proměňuje v názorné výukové prostředí, děti mohou samy zasednout do honosných křesel ke slavnostně prostřené tabuli a stát se účastníky chystané hostiny, nebo obsluhujícími. V případě rychlého řešení zadaných úloh zbývá čas také na jiné oblasti etikety: Žáky obzvlášť vděčně přijímané téma je svatba a chování na ní.

Velikost skupiny Délka Cena
Skupiny do 20 dětí 180 min 3 200,- Kč / skupina
Skupiny nad 20 dětí 180 min 160,- Kč / osoba
  • Cena obsahuje kompletní program a pedagogické vedení. Možnost oběda či jiného typu občerstvení za příplatek.

Cíl projektu

Žák dovede popsat život v minulosti na zámku a konfrontovat způsoby stolování a složení jídla v minulosti a současnosti.

Učivo

  • Výživa a zdraví
  • Zdravý životná styl
  • Pravidla chování
  • Současnost a minulost v našem životě

Popis projektu

V historických komnatách zámku Loučeň se děti setkají s komorníkem pana knížete, případně se samotným knížetem, který je seznámí se zámeckým prostředím, denním režimem na zámeckém dvoře a vede je ke konfrontaci základních aspektů života v minulosti a současnosti. Děti se naučí zásadám chování při stolování. Projekt má lehký přesah i do jiných sfér společenského života - děti mohou kupř. sestavovat podle pravidel svatební průvod.

V měsících květen a červen, které jsou časem školních výletů, nemůžeme z provozních důvodů garantovat realizaci projektu přímo v historické jídelně. Pro stoprocentní zážitek z jedinečného prostředí a nerušený průběh školního programu doporučujeme pedagogům objednávku tohoto projektu v jiném období (ideálně měsíce duben, září, říjen, listopad).

POZOR: Pokud realizujete tento školní program mimo měsíce květen a červen, je v jeho ceně rovněž prohlídka labyrintária !!! V květnu a červnu je návštěva labyrintária zpoplatněna běžnou vstupenkou, která činí 99 Kč pro děti školního i předškolního věku.


Hostina na zámku - fotogalerie
Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si termín

Zaujal Vás některý ze školních výletů? Nečekejte a rezervujte si termín školního výletu dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací