Zámek Loučeň

Projekt 1 - Hostina na zámku

Prožijte hostinu na zámku

Projekt je zaměřen na výuku etikety se zvláštním akcentem na stolování. Pedagog je stylizován do role zámeckého komorníka, příp. knížete, který nejprve v krátkém úvodu představí dětem zámek a jeho obyvatele, aby je vzápětí uvedl do největšího interiéru – totiž do zámecké jídelny.

Zámecká jídelna se proměňuje v názorné výukové prostředí, děti mohou samy zasednout do honosných křesel ke slavnostně prostřené tabuli a stát se účastníky chystané hostiny, nebo obsluhujícími. V případě rychlého řešení zadaných úloh zbývá čas také na jiné oblasti etikety: Žáky obzvlášť vděčně přijímané téma je svatba a chování na ní.

Velikost skupiny Délka Cena
Skupiny do 20 dětí 180 min 2 800,- Kč / skupina
Skupiny nad 20 dětí 180 min 140,- Kč / osoba
  • Cena obsahuje kompletní program a pedagogické vedení. Možnost oběda či jiného typu občerstvení za příplatek.

Cíl projektu

Žák dovede popsat život v minulosti na zámku a konfrontovat způsoby stolování a složení jídla v minulosti a současnosti.

Učivo

  • Výživa a zdraví
  • Zdravý životná styl
  • Pravidla chování
  • Současnost a minulost v našem životě

Popis projektu

V historických komnatách zámku Loučeň se děti setkají s komorníkem pana knížete, případně se samotným knížetem, který je seznámí se zámeckým prostředím, denním režimem na zámeckém dvoře a vede je ke konfrontaci základních aspektů života v minulosti a současnosti. Děti se naučí zásadám chování při stolování. Projekt má lehký přesah i do jiných sfér společenského života - děti mohou kupř. sestavovat podle pravidel svatební průvod.

V měsících květen a červen, které jsou časem školních výletů, nemůžeme z provozních důvodů garantovat realizaci projektu přímo v historické jídelně. Pro stoprocentní zážitek z jedinečného prostředí a nerušený průběh školního programu doporučujeme pedagogům objednávku tohoto projektu v jiném období (ideálně měsíce duben, září, říjen, listopad).

POZOR: Pokud realizujete tento školní program mimo měsíce květen a červen, je v jeho ceně rovněž prohlídka labyrintária !!! V květnu a červnu je návštěva labyrintária zpoplatněna běžnou vstupenkou, která činí 99 Kč pro děti školního i předškolního věku.


Hostina na zámku - fotogalerie
Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si termín

Zaujal Vás některý ze školních výletů? Nečekejte a rezervujte si termín školního výletu dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací