Klasická prohlídka

Klasické prohlídky

Prohlídka zámku s průvodcem v dobovém kostýmu
  • 50 minut
  • max 35 osob

Před sto lety loučeňský zámek obývala rodina Thurn-Taxisů. Právě této době je věnována naše zámecká expozice a Vašimi průvodci zámkem tedy budou oživlé postavy ze zámecké minulosti. Kníže Alexandr se rád pochlubí exotickými výpravami, kněžna Marie zase svými úspěchy na poli výtvarného umění, princ Erich zavzpomíná na dobu, kdy do českých zemí přivezl hru zvanou fotbal, kněžna Gabriela, která se do rodiny přivdala, prozradí pikantnosti ze zámeckého života, mladý princ Ferdinand zase projeví svoji vášeň pro hudbu. A kdo ví, třeba na zámku narazíte na další tajemné postavy - vždyť legendy hovoří například o loučeňské Bílé paní Terezii Berkové z Dubé.

Časy klasických prohlídek

Prohlídky probíhají zpravidla každou hodinu, v případě velké návštěvnosti každou půlhodinu. První prohlídka začíná hodinu po otevření areálu, na pokladně a v infocentru vždy dostanete aktuální informace k prohlídkám v daný den. Další informace o otevírací době naleznete v sekci Ceník a otevírací doba.


Klasická prohlídka - fotogalerie

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací