Klasické prohlídky

Klasické prohlídky

Prohlídka zámku s průvodcem v dobovém kostýmu

  • 50 minut
  • max 35 osob

Před sto lety loučeňský zámek obývala rodina Thurn-Taxisů. Právě této době je věnována naše zámecká expozice a Vašimi průvodci zámkem tedy budou oživlé postavy ze zámecké minulosti. Kníže Alexandr se rád pochlubí exotickými výpravami, kněžna Marie zase svými úspěchy na poli výtvarného umění, princ Erich zavzpomíná na dobu, kdy do českých zemí přivezl hru zvanou fotbal, kněžna Gabriela, která se do rodiny přivdala, prozradí pikantnosti ze zámeckého života, mladý princ Ferdinand zase projeví svoji vášeň pro hudbu. A kdo ví, třeba na zámku narazíte na další tajemné postavy - vždyť legendy hovoří například o loučeňské Bílé paní Terezii Berkové z Dubé.

Časy klasických prohlídek

Prohlídky probíhají zpravidla každou hodinu, v případě velké návštěvnosti každou půlhodinu. První prohlídka začíná hodinu po otevření areálu, na pokladně a v infocentru vždy dostanete aktuální informace k prohlídkám v daný den. Další informace o otevírací době naleznete v sekci Ceník a otevírací doba.


Klasická prohlídka - fotogalerie

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: