Školní programy

Školní programy

Vyberte si z nabídky školních programů

Pokud se rozhodnete Váš školní výlet spojit s projektovým vyučováním, níže naleznete kompletní nabídku 6 tematicky zaměřených programů. Školní výukové programy na Loučeni jsou přizpůsobeny věku účastníků (stejné téma je připraveno v různých stupních náročnosti, v souladu s učivem konkrétních ročníkových úrovní) a jejich charakter respektuje schopnosti a již nabyté znalosti dětí.

Školní programy - přednosti

 • Jsou cílené, promyšlené a přesně organizované.
 • Podněcují aktivitu a tvořivost.
 • Mají intelektuální (teoretickou), ale i ryze praktickou rovinu.
 • Jsou koncentrovány kolem základní ideje, základního tématu, učí děti vnímat v souvislostech.
 • Nabízejí celistvé poznání, zkoumají problém z různých úhlů pohledu.
 • Jsou založeny na týmové spolupráci dětí.
 • Pomáhají žákům v utváření vlastního názoru a argumentace pro něj.

Školní programy - doplňující informace

 • Výukové programy jsou určeny pro školní třídy v doprovodu pedagogických pracovníků.
 • Programy jsou tříhodinové, doporučujeme je doplnit či proložit hodinovým občerstvením žáků v zámecké restauraci. Obvyklou dobu trvání výukového programu (9 - 12 hodin, na zvláštní přání 12.30 - 15.30 hodin) lze, pokud to umožní provozní podmínky, přizpůsobit požadavkům pedagoga školní skupiny.
 • V ceně programu je zahrnut kompletní program včetně učebního materiálu a pedagogického vedení. Účastníci si přivezou s sebou nezbytné psací potřeby (sešit, volné listy papíru, psací náčiní, pro účastníky do 10 let včetně pastelek).
 • Doporučujeme využít možnost oběda či jiného občerstvení přímo na zámku, konkrétně v salonku zámecké restaurace. Oběd není v ceně programu, nicméně garantujeme velmi přijatelné ceny. Za symbolický příplatek můžeme zajistit rovněž studené či teplé nápoje dle požadavku vedoucího školní skupiny, a to ve vybraný čas, nebo i po celou dobu trvání programu.
 • Ceny jsou uvedeny u jednotlivých projektů. Mezi platící účastníky počítáme pouze žáky a studenty, účast pedagogického doprovodu nepodléhá poplatku. Cena se hradí v hotovosti na místě před zahájením programu.
 • Při výukových programech se střídá několik interiérových a exteriérových prostředí pro zajištění názornosti a určité akčnosti projektů. Prosíme, abyste upozornili na nezbytnost přizpůsobit této skutečnosti volbu oblečení všech účastníků.
 • V hlavní sezoně školních výletů, tj od poloviny května do konce června, jsou kapacity našich lektorů pro ŠVP zpravidla brzy naplněné, doporučujeme proto školní výukové programy plánovat na jiné období během školního roku. Ideálně září-říjen, nebo březen - duben. Na konci školního roku Vám rádi nabídneme návštěvu zámku spojenou se zámeckým parkem a labyrinty.

V hlavní sezoně školních výletů, tj od poloviny května do konce června, jsou kapacity našich lektorů pro ŠVP zpravidla brzy naplněné, doporučujeme proto školní výukové programy plánovat na jiné období během školního roku. Ideálně září-říjen, nebo březen - duben. Na konci školního roku Vám rádi nabídneme návštěvu zámku spojenou se zámeckým parkem a labyrinty.


Hostina na zámku

Hostina na zámku

Projekt je zaměřen na výuku etiketě se zvláštním akcentem na stolování. Pedagog je stylizován do role zámeckého komorníka, příp. knížete, který nejprve v krátkém úvodu představí dětem zámek a jeho obyvatele, aby je vzápětí uvedl do. Více informací

Když ještě světem nekřižovaly e-maily

Když ještě světem nekřižovaly e-maily

Průchodem zámeckou branou vstupují žáci na někdejší výsostné území Thurn – Taxisů, slavného šlechtického rodu, který proslul v celé Evropě jako provozovatel poštovních služeb. V úvodní procházce vstupními zámeckými komnatami. Více informací

Stromy vyprávějí

Stromy vyprávějí

Ústředním dějištěm tohoto projektového půldne je zámecký park, honosící se stovkami domácích, ale i exotických dřevin. Průvodcovská postava knížecího nadlesního pomáhá v dětech budovat vztah k přírodě. Více informací

Minotaurus a ti druzí

Minotaurus a ti druzí

Literární exkurz zavádí děti do světa antických bájí a pověstí, do něhož se děti vypravují ve společnosti uměnímilovné kněžny nejprve za Minotaurem, jehož statná kamenná socha stráží loučeňské labyrinty. Právě. Více informací

S knížetem kolem světa

S knížetem kolem světa

Pátý školní program je zaměřen na geografii a etnografii. Děti při něm porovnávají zvyklosti v různých kulturách, s akcentem na kulturní a přírodní dědictví afrického kontinentu. Více informací

Z pohádky do pohádky

Z pohádky do pohádky

Pro naši Knížecí školu na zámku nejsou malí ani předškoláci. Důkazem toho je výukový projekt Z pohádky do pohádky, který je připraven nejen v úrovni pro 1. stupeň základní školy, ale také pro tří až sedmileté žáčky mateřských. Více informací

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: