Minotaurus a ti druzí

Minotaurus a ti druzí

Vypravte se za minotaurem v doprovodu kněžny

Literární exkurze zavádí děti do světa antických bájí a pověstí, do něhož se děti vypravují ve společnosti uměnímilovné kněžny nejprve za Minotaurem, jehož statná kamenná socha stráží loučeňské labyrinty. Právě v labyrintech se část programu odehrává. Menší děti, pro které je téma řecké a římské mytologie přeci jen příliš komplikované, zavádí projekt do světa pohádek.

Velikost skupiny Délka Cena
Skupiny do 20 dětí 180 min 3 600,- Kč / skupina
Skupiny nad 20 dětí 180 min 180,- Kč / osoba

Cena obsahuje kompletní program a pedagogické vedení. Možnost oběda či jiného typu občerstvení za příplatek.

Cíl projektu

Žák si upevňuje poznatky o základních literárních pojmech pohádka, báje a pověst, seznamuje se a tvořivě pracuje s neznámým textem.

Učivo

  • Praktické naslouchání
  • Vypravování na základě obrazového materiálu
  • Tvořivá činnost s literárním textem
  • Osvojení charakteru „dětských" literárních žánrů
  • Báje, zvyky, pověsti

Popis projektu

Děti poznávají a konfrontují vlastní život s životem dětí na zámeckém dvoře. Vnímají důležitost pohádek, bájí a pověstí napříč staletími. Zámecká knihovnice vede děti od základního literárního pojmu „pohádka" k tvořivé práci s textem a ilustrací.

POZOR: Pokud realizujete tento školní program mimo měsíce květen a červen, je v jeho ceně rovněž prohlídka labyrintária !!! V květnu a červnu je návštěva labyrintária zpoplatněna běžnou vstupenkou, která činí 99 Kč pro děti školního i předškolního věku.


Minotaurus a ti druzí - fotogalerie

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: