Rekonstrukce zámku Loučeň

Rekonstrukce zámku Loučeň

Rozsáhlá rekonstrukce zámku v roce 2000

Současný vlastník, Zámek Loučeň a.s., zahájil po koupi zámku v roce 2000 projekt rozsáhlé rekonstrukce. Jeho součástí byla celková obnova zámeckého areálu – tedy nejen samotného zámku, ale i vzácného anglického parku, který ho obklopuje. Dále byla provedena rekonstrukce hotelu v dolní, okrajové části zámeckého parku.

Rekonstrukce zámku v roce 2000

Do zrekonstruovaného zámku se vrátila větší část původního mobiliáře. Po jeho doplnění dalším historickým nábytkem a četnými rodinnými upomínkami na rod Thurn - Taxisů (fotografie, osobní předměty příslušníků rodiny, obrázky malované kněžnou Marií TT) byla otevřena zámecká expozice, která vrací chod zámku do doby kolem roku 1935.

Náročnou obnovou prošel i přiléhající anglický park. Unikátním projektem bylo ozvláštnění tohoto dendrologicky vzácného celku souborem 10 labyrintů a bludišť. Zámecký park s labyrintáriem byl, stejně jako Velká zámecká expozice, po úpravách zpřístupněn veřejnosti 7. 7. 2007. K původní desítce přibývá v roce 2011 ještě nový, Písmenkový labyrint a v roce 2016 pak dvanáctý Labyrint krále Karla IV.

Zámecký hotel, který byl v provozu již před rokem 2000, prošel generální rekonstrukcí, v jejímž rámci byl pochopitelně zvýšen ubytovací komfort. K historické budově (původně panský úřednický dům z roku 1834) byl nově přistavěn moderní trakt s kongresovým sálem, který je v provozu od září 2007.

Na jaře roku 2012 jsou díky příkladnému jednání s církví opraveny ze sponzorských darů hlavní fasády zámeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie a po víc než půlstoletí mlčení se také znovu rozezvučely věžní hodiny s hodinovým strojem z roku 1853, které je potřeba zhruba každých 35 hodin ručně natahovat.


Rekonstrukce zámku Loučeň - fotogalerie

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací