Rekonstrukce zámku Loučeň

Rekonstrukce zámku Loučeň

Rozsáhlá rekonstrukce zámku v roce 2000

Současný vlastník, Zámek Loučeň a.s., zahájil po koupi zámku v roce 2000 projekt rozsáhlé rekonstrukce. Jeho součástí byla celková obnova zámeckého areálu – tedy nejen samotného zámku, ale i vzácného anglického parku, který ho obklopuje. Dále byla provedena rekonstrukce hotelu v dolní, okrajové části zámeckého parku.

Rekonstrukce zámku v roce 2000

Do zrekonstruovaného zámku se vrátila větší část původního mobiliáře. Po jeho doplnění dalším historickým nábytkem a četnými rodinnými upomínkami na rod Thurn - Taxisů (fotografie, osobní předměty příslušníků rodiny, obrázky malované kněžnou Marií TT) byla otevřena zámecká expozice, která vrací chod zámku do doby kolem roku 1935.

Náročnou obnovou prošel i přiléhající anglický park. Unikátním projektem bylo ozvláštnění tohoto dendrologicky vzácného celku souborem 10 labyrintů a bludišť. Zámecký park s labyrintáriem byl, stejně jako Velká zámecká expozice, po úpravách zpřístupněn veřejnosti 7. 7. 2007. K původní desítce přibývá v roce 2011 ještě nový, Písmenkový labyrint a v roce 2016 pak dvanáctý Labyrint krále Karla IV.

Zámecký hotel, který byl v provozu již před rokem 2000, prošel generální rekonstrukcí, v jejímž rámci byl pochopitelně zvýšen ubytovací komfort. K historické budově (původně panský úřednický dům z roku 1834) byl nově přistavěn moderní trakt s kongresovým sálem, který je v provozu od září 2007.

Na jaře roku 2012 jsou díky příkladnému jednání s církví opraveny ze sponzorských darů hlavní fasády zámeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie a po víc než půlstoletí mlčení se také znovu rozezvučely věžní hodiny s hodinovým strojem z roku 1853, které je potřeba zhruba každých 35 hodin ručně natahovat.


Rekonstrukce zámku Loučeň - fotogalerie

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací