Zámek Loučeň

Projekt 2 - Když ještě světem nekřižovaly e-maily

Staňte se zámeckým poštmistrem

Průchodem zámeckou branou vstupují žáci na někdejší výsostné území Thurn – Taxisů, slavného šlechtického rodu, který proslul v celé Evropě jako provozovatel poštovních služeb. V úvodní procházce vstupními zámeckými komnatami ve společnosti knížecího poštmistra, příp. samotného knížete, se žáci setkávají s hmotnými odkazy na slavnou minulost evropské pošty a nenásilně se seznamují s vývojem dálkové komunikace mezi lidmi.

Menší děti se učí správně napsat dopis a nadepsat adresu, větší budou právě na zámku možná poprvé v životě sestavovat obchodní dopis.Tento školní program hodlá v dětech podpořit písemnou gramotnost v časech, kdy se tato schopnost vlivem zkratkovité komunikace pomocí sms a e-mailů mezi lidmi rychle vytrácí.

Velikost skupiny Délka Cena
Skupiny do 20 dětí 180 min 3 200,- Kč / skupina
Skupiny nad 20 dětí 180 min 160,- Kč / osoba
  • Cena obsahuje kompletní program a pedagogické vedení. Možnost oběda či jiného typu občerstvení za příplatek.

Cíl projektu

Žák získá v příznačném prostředí zámku, patřícího kdysi šlechtickému rodu provozujícímu po Evropě poštovní služby, představu o časovém vývoji pošty od počátků až do současnosti, prakticky se seznámí se základy písemné komunikace mezi lidmi. Průvodcem je mu poštmistr.

Učivo

  • Komunikace ve společnosti
  • Media ve společnosti
  • Orientace v čase
  • Současnost a minulost v našem životě

Popis projektu

Děti se vracejí k počátkům pošty v českém státě, kdy se připomíná úloha poslů, až po pány z rodiny Thurn-Taxis, kteří byli vlastníky zámku Loučeň. Porovnávají obraz minulosti se současností, zjišťují, jak překotný vývoj zažila dálková komunikace mezi lidmi v posledních desetiletích. Pedagog zároveň popularizuje během výuky obě specializovaná česká poštovní muzea (Praha, Vyšší Brod), kde lze o vývoji pošty získat další cenné informace.

POZOR: Pokud realizujete tento školní program mimo měsíce květen a červen, je v jeho ceně rovněž prohlídka labyrintária !!! V květnu a červnu je návštěva labyrintária zpoplatněna běžnou vstupenkou, která činí 99 Kč pro děti školního i předškolního věku.


Když ještě světem nekřižovali emaily - fotogalerie
Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si termín

Zaujal Vás některý ze školních výletů? Nečekejte a rezervujte si termín školního výletu dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací