Čokoládové prohlídky

Čokoládové prohlídky

Oslaďte si prohlídku zámku vítečnou čokoládou

Kde se vzala na světě čokoláda? To Vám i Vašim dětem sdělí kněžna, kníže či komorník. Jeden z nich se stane Vaším průvodcem při speciálních čokoládových prohlídkách zámku. V jejich průběhu se bude o čokoládě nejen mluvit. Čokoláda se bude i koštovat! - a to ne jen tak ledajaká!

Čokoládová prohlídka - tajemství čokolády

Zažili jste už někdy pocit, že návštěva muzea či zámku je jedna velká nuda? V tom případě jste jeli jinam, než k nám na Loučeň. U nás se děti a především jejich rodiče perou o termíny speciálních prohlídek, které pořádáme v hlavní sezóně (minimálně v měsících červen až září)

Pokud přijedete na zámek v odpoledních hodinách, máme tu pro Vás jednu alternativu, která by mohla Vás a případně i Vaše děti nadmíru zaujmout. Co byste říkali na čokoládové prohlídky? Kněžna v nádherných šatech nebo jiný člen knížecí domácnosti Vám kromě zajímavostí ze zámku a podzámčí neopomene během prohlídky sdělit, odkud se čokoláda vzala, a z čeho se vlastně vyrábí. Už jste si někdy promnuli v rukou kakaové boby, které dávají našim ústům tuhle sladkou pochoutku?

Ochutnávky čokolády?

A co by to bylo za čokoprohlídku, kdyby se na ní o čokoládě jenom mluvilo? Čokoláda při ní pochopitelně musí projít i Vašimi chuťovými pohárky, ať už jste děti, nebo dospělí! A ne čokoláda jen tak ledajaká! Během prohlídky ochutnáte v několika společenských salónech jak chutná čokoláda z kakaovníkových plantáží Jižní Ameriky či Afriky, dále různé druhy mléčné čokolády a také výtečnou francouzskou bíllou čokoládu. . Vaše mlsné jazýčky budou moci ohodnotit, jaká je nejlepší: ta, která tak chutnala knížeti Alexanderovi, ta, kterou si nechávala přivážet na zámek kněžna Marie, nebo ta, kvůli které se na zámek vrátil slavný německý básník Rainer Maria Rilke? Samozřejmě nebude chybět čokoláda oříšková a také značková švýcarská. Vybraná čokoláda na zámku, na kterém se scházela vybraná společnost.

Pro pány jsme přichystali na závěr prohlídky speciální překvapení: absintové pralinky. Jemnější dámské jazýčky zakmitají blahem při konzumaci nugátové pralinky. Máme přichystané také speciální pralinky pro děti: je libo bonbón ve tvaru autíčka, lodičky, nebo snad nějaké roztomilé postavičky?

Kdy přijet na čokoládovou prohlídku?

  • Čokoprohlídky organizujeme o letních prázdninách či v jiný vybraný termín od 17:00.
  • V případě zájmu návštěvníků budou vypsané další časy prohlídek, pokud bude prohlídka v 17:00 naplněna 35 osobami.
  • Doporučujeme rezervovat místo v prohlídce předem.
Kolik zaplatíme za takový neobvyklý čokoládový zážitek?

Čokoládové prohlídky - fotogalerie

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací