PŘÍBĚH VÁNOČNÍHO STROMEČKU

PŘÍBĚH VÁNOČNÍHO STROMEČKU

21. listopadu 2020 - 17. ledna 2021
21. listopadu 2020 - 17. ledna 2021 PŘÍBĚH VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Již po třetí pro Vás připravujeme speciální prohlídky zámku, kdy v každé komnatě naleznete jiný vánoční stromeček se svým příběhem. Prohlídky však nebudou zaměřeny pouze na vánoční stromečky, ale dozvíte se také jak se slavily Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a jiné zajímavosti.

Vydejte se s dětmi v adventním čase na zámek Loučeň

Vžijete se všemi smysly do kouzelné vánoční atmosféry při procházce zámeckým parkem s největším adventním věncem v Čechách.

Vánočních stromeček v každé komnatě

V každé zámecké komnatě na Vás čeká vždy jiný vánoční stromek se svým příběhem. Nepůjde ovšem jen o velkolepou podívanou. Během prohlídky zámku si děti poslechnou, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a co je to půst, proč se staví betlém, jak k nám pronikla tradice zdobení vánočního stromku a kde najdeme její původ, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích a ve světě, kdo tam  rozdává dárky, co to byl Strom Republiky a jak se k nám zatoulal Děda Mráz, proč se na zámku pekly obří vánočky, kdy a proč se chodilo koledovat, proč si doma rozvěšujeme jmelí a mnoho dalšího.

Termín prohlídek a vstupné

Akce se koná 21. listopadu 2020 - 17. ledna 2021. V sobotu, neděli a o vánočních prázdninách jsou prohlídky denně od 11:00 - 16:00 každou hodinu - doporučujeme rezervaci, ve všedních dnech je prohlídka ve 14:00,16:00 a  17:00 hod - rezervace předem nutná. 

Jednotné vstupné 170 Kč na osobu, obsahuje prohlídku zámku " Příběh vánočního stromečku" a vstupné do parku s labyrinty. Vstupné pouze do parku s labyrinty 70 Kč na osobu.

Ve všední dny od 23.11. - 22.12. a 4. - 15.1. zvýhodněné jednotné vstupné 155 Kč na osobu.

Večerní  prohlídky: soboty a 25. a 26.12. od 17:00 jednotná cena 200 Kč.

Rezervované vstupenky je nutné vyzvendnout a zaplatit nejpozději 20 minut před začátkem dané prohlídky

Adventní prohlídky pořádáme také pro školy a školky, více informací naleznete zde. Příběh vánočního stromečku - rezervace prohlídkyFotogalerie akce - PŘÍBĚH VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací