S knížetem kolem světa

S knížetem kolem světa

Vypravte se s knížetem do afriky

Pátý školní program je zaměřen na geografii a etnografii. Děti při něm porovnávají zvyklosti v různých kulturách, s akcentem na kulturní a přírodní dědictví afrického kontinentu. Do tématu jsou žáci vtaženi ryze dobrodružnou formou: Leitmotivem a historickým pozadím tohoto výukového projektu je totiž reálná cesta loučeňského knížete do Afriky na lov lvů.

Velikost skupiny Délka Cena
Skupiny do 20 dětí 180 min 3 600,- Kč / skupina
Skupiny nad 20 dětí 180 min 180,- Kč / osoba

Cena obsahuje kompletní program a pedagogické vedení. Možnost oběda či jiného typu občerstvení za příplatek.

Popis projektu

Kníže Alexander, vlastnící zámek Loučeň na přelomu 19. a 20. století, byl velký cestovatel. Jeho postavu necháváme na Loučeni ožít, aby provedla děti svými zážitky z dalekých cest do Kanady, Indie, nebo Ruska. Zvlášť dlouhou dobu se děti zdrží v Africe, kam kníže zavítal na dvě velké lovecké expedice, o nichž pak referoval na Nymbursku při hojně navštěvovaných přednáškách prokládaných promítáním diapozitivů. Zážitky knížete z jeho cest vhodně doplníme informacemi o kulturách, v nichž jsme našli inspiraci pro vybudování některých z našich labyrintů. Právě v nich se tento program bude částečně odehrávat.

Učivo

  • Obyvatelstvo světa
  • Multikulturní výchova
  • Orientace v mapě

POZOR: Pokud realizujete tento školní program mimo měsíce květen a červen, je v jeho ceně rovněž prohlídka labyrintária !!! V květnu a červnu je návštěva labyrintária zpoplatněna běžnou vstupenkou, která činí 99 Kč pro děti školního i předškolního věku.


S knížetem kolem světa - fotogalerie

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: