Smetanový březen na Zámku Loučeň

Smetanový březen na Zámku Loučeň

2. března - 24. března 2024
Již proběhlo - těšte se na příští ročník

Během března se na zámku konají speciální prohlídky při příležitosti 200. výročí narození Bedřicha Smetany. Poznejte Smetanu jako gentlemana, umělce i milovníka přírody na prohlídkách s kostýmovaným průvodcem.

Smetana a Zámek Loučeň

Rodina Thurn-Taxisů byla Bedřichovi přáteli, ale i mecenáši. Jeho největší příznivce, milovník hudby Alexandr Thurn-Taxis, dostal od Bedřicha Smetany v roce 1881 dvě dueta "Z domoviny". Smetana navštěvoval zámek a společně zde hráli v hudebním salonu našeho zámku. Dochované klavírní křídlo tak zažilo i koncerty jednoho z nejvýznamějších českých skladatelů. 

Poznejte Bedřicha Smetanu

Během března na vás na našem zámku čekají speciální prohlídky, přibližující život velkého hudebníka. V doprovodu kostýmovaného průvodce navštívíte společenské komnaty, kde Smetana hrával, večeřel i konverzoval. Seznámíte se s místy, které měl na tehdejším panství Smetana nejraději a poznáte díla, která zde tvořil. 

Při prohlídkách zazní také několik ukázek ze Smetanovy tvorby v podání našich průvodců. Prohlídky jsou určeny nejen dospělým, ale také zvídavým dětem, které se chtějí poznat významného českého skladatele.

Smetanový březen na Zámku Loučeň trvá od 2. do 24. března a to vždy o víkendech. Tyto speciální prohlídky probíhají 3x denně. 

Na prohlídky platí běžné vstupné.

VSTUPENKY ONLINE

Umělec i milovník lovu

Vratislav Zákoutský, kastelán zámku, říká: "Smetanový březen je příležitostí poznat Smetanu jako gentlemana, společensky uznávaného umělce, milovníka přírody, lovu a také gurmána. I když je závěr Smetanova života poznamenán nemocemi, během života na zdejším panství byla vytvořena mistrovská díla. Výročí 200 let od narození je pro nás impulzem, abychom návštěvníkům umožnili nahlédnout do společnosti a prostředí, kde vznikala největší díla klasické české hudby, a připomněli roli šlechtických kruhů jako mecenášů umění". 


Fotogalerie - Smetanový březen na Zámku Loučeň

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: