LÉTO S ROBINEM HOODEM

LÉTO S ROBINEM HOODEM

sobota 1. - sobota 29.srpna 2020
sobota 1. - sobota 29.srpna 2020 LÉTO S ROBINEM HOODEM

Vydejte se s námi zpět historií po časů vzniku těch nejkrásnějších romantických příběhů jako jsou příběhy Čtyř mušketýrů, krále Artuše a také krále zbojníků Robina Hooda, který se po pěti letech vrátí na celý srpen na zámek Loučeň. Zde bude se svou družinou a našimi nejmenšími návštěvníky bojovat o ruku Lady Marion a dobro Anglie.

Na zámku Loučeň můžete  letos v srpnu potkat Robina Hooda a jeho družinu, krásnou Lady Marion, zlého šerifa z Nottinghamu a spoustu dalších postav.

Již 1. srpna se usadí družina Robina v zámeckém parku, který se rázem promění na Sherwood a vtáhne vás do dávné doby legend a středověku. Robin Hood a jeho zbojníci se vzepřou zlému šerifovi. V zámeckém parku budou verbovat nové rytíře, cvičit je v lukostřelbě a turnajovém umění, zkoušet jim zbroj a zbraně, zhlédnete práci kováře a pokud vás procházka parkem s labyrinty nebo návštěva zámku vyčerpá, nezoufejte. Můžete se osvěžit  ve stáncích, v restauraci Vtipná kaše, nebo v zámeckém hotelu. To však není vše. Také na vás čeká rytířský turnaj a scénky s dobrodružstvími Robina a jeho druhů a dětské putování .

 

Celá druhá polovina 19.století byla v literatuře ve znamení romantických hrdinů  z dob dávnověku. Jejich příběhy vyprávěli, a náležitě připkrášlili, ti nejlepší vypravěči své doby. A právě v této době na Loučeni spolu se sourozenci vyrůstá budoucí kníže Alexandr. Stejně jako řada jeho vrstevníků hltá jeden příběh za druhým. A má jednu výhodu, rozsáhlý zámecký park, díky kterému se může přenést kamkoliv za jeho románovými hrdiny. A to samé můžete zažít i Vy.

 

Program bude probíhat od 1. do 29. srpna vždy v úterý, středu, čtvtek a sobotu od 10:00 do cca 17:00 hod.

Scénky, které se odehrají letošní léto v zámeckém amfiteátru:

Robinův návrat

Jak se loupí v Scherwoodu

Plán sira Guye

Šerifova pomsta

 

Úkoly pro členy družiny Robina Hooda:

Hod kroužky na cíl

Pašování jídla do Sherwoodu

Střelba z praku

Jízda na koni

Polštářková dílna

Stínání hlav

Přechod potoka

Hod kopím

Za každý splněný úkol získáte na památku drahý kamínek do vaše sačku a na závěr si užijete tancování a focení se všemi kladnými i zápornými hrdiny našeho příběhu. Od lady Marion dostanete sladkou odměnu, ale to je překvapení.....

V zámecké expozici Váš každý den přivítá Její Jasnost kněžna, nebo jiný člen knížecí rodiny při pravidelných dětských a klasických prohlídkách.

Změna programu vyhrařena

Slevy není možná kombinovat ani sčítat

 


Fotogalerie akce - LÉTO S ROBINEM HOODEM

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací