PŘÍBĚH LÁSKY

PŘÍBĚH LÁSKY

30.ledna - 28..února 2021
30.ledna - 28..února 2021 PŘÍBĚH LÁSKY

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Láska má svoji symboliku, projevovala se různými způsoby dnes a v minulosti, u nás i ve světě. Kdy jindy vyprávět příběh lásky než v únoru? Kde jinde než na zámku Loučeň?

Přijďte v únoru zažít příběh velké, naplněné a bouřlivé lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Princ a princezna se vzali z lásky, a to vůbec nebylo v jejich kruzích běžné, 19.dubna 1875 v Benátkách. A tímto dnem začali  psát knihu jejich společného života. Knihu, která bude dlouhá, ale rozhodně ne nudná.

Marie a Alexandr spolu procestovali celý svět, vychovali tři syny, svojí lásku dali  11 vnoučatům a dočkali se i pravnoučat. Jejich společný příběh se uzavřel po 59 letech, kdy zemřela Její Jasnost kněžna Marie.

Erich princ z Thurnů a Taxisů Vás provede příběhem lásky nejen jeho rodičů a členů rodiny, ale i s láskou ve všech jejích formách.

Seznámí Vás se symboly lásky, s láskou k rodné zemi a ke kořenům ze kterých jsme vyšli, s láskou k potřebným, s láskou k hudbě a umění. Neopomeneme ani lásku mateřskou a prarodičovskou. Princ Erich si pro vás připraví některé  zvláštní  projevy lásky v exotických zemích a kulturách a také vývoj vnímání lásky v dějinách lidstva.
 
Během prohlídky budete poznávat  lásku všemi smysly. Zazní krásné tóny hudby, uslyšíte nejkrásnější zamilované verše, ucítíte příjemnou vůni a ochutnáte skvělou čokoládovou pralinku.
 
 
O sobotách  od 18:00 hod se při  speciálních večerních  prohlídkách přeneseme  s knížecím párem Marií a Alexandrem  do roku 1925. Zámek se připravuje na nadcházející oslavu zlaté svatby knížecího páru. Marie a Alexandr v předvečer velké rodinné oslavy vzpomínají na 50 let společného života.

"Aby jedna lidská bytost milovala tu druhou, je zřejmě nejtěžší úkol ze všech. Všechno ostatní je pouhá příprava"
-Rainer Maria Rilke
 
"Veliká láska? Já myslím, že to je, když dva lidé se dovedou snášet po celý život, oddaně a věrně"
-Karel Čapek
 
P.S. Nečekejte příběh běžného manželství příslušníků nejvyšší aristokracie před 100 lety. Víc ale neprozradíme .....

Krásný večer doporučujeme zakončit romantickou večeří v zámeckém hotelu Maxmilian, nebo ještě lépe strávit na zámku celou noc v některém z našich hotelových pokojů, nebo v zámeckém apartmánu či v Domečku knížete Alexandra. https://www.zamekloucen.cz/zamecke-ubytovani

Zámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den od 30.1. do 28.2. Ve všední dny od 12:00 a 17:00 hod, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Doporučujeme rezervaci předem.
 
 
 
Cena:

Víkendy 180 Kč, jednotné vstupné - vstupenka obsahuje i vstupné do parku s labyrintáriem.
Všední dny 150 Kč jednotné vstupné - vstupenka obsahuje i vstupné do parku s labyrintáriem.
Rodinná vstupenka  o víkendech 2 dospělí  a 2 děti do 18 let 660 Kč - vstupenka obsahuje i vstupné do parku s labyrintáriem.
 

Fotogalerie akce - PŘÍBĚH LÁSKY

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací