Za Večerníčkem, Šmouly i klasickými pohádkami přišlo 2000 hostů

Za Večerníčkem, Šmouly i klasickými pohádkami přišlo 2000 hostů

Publikováno: 06.05.2012
Za Večerníčkem, Šmouly i klasickými pohádkami přišlo 2000 hostů

Báječný výlet do Ráje pohádek podniklo v sobotu 5. května přesně 2 026 hostů. Stovky dětí byly v ten den pasovány Králem pohádkové říše na členy Pohádkového řádu. V další slavnosti na Loučeni nahlédneme v sobotu 2. června do Třinácté komnaty Bílé paní.

Stovky nadšených dětí putovaly první květnovou sobotu Z pohádky do pohádky, aby je nakonec Král pohádkové říše pasoval na členy Pohádkového řádu. Při soutěžní pouti zámeckým parkem děti postupně potkaly loupežníky, čerty, Ježibabu z Perníkové chaloupky, hejkala, Pyšnou princeznu se zahradníkem, vodníky, nebo Křemílka a Vochomůrku.

Doslova u vytržení byli malí i velcí z přítomnosti Večerníčka, který při jízdě parkem na trojkolce rozdával papírové čepice a omalovánky oblíbených večerníčkových hrdinů s vlastnoručním podpisem. Na Loučeň také dostal dvě skupiny svých velkých kamarádů: Od 14 hodin se v zámeckém amfiteátru objevil Krakonoš, Anče, Kuba, Hajnej i nezbedný Trautenberk. Pozdní odpolední déšť pak v 15.30 hod. zahnal medvídka Kubulu a jeho kamaráda Kubu Kubikulu pod střechu zámecké oranžérie, kam se za nimi vydalo i půldruhé stovky diváků.

Báječný den v Ráji pohádek si nejlépe vychutnáte v připojené fotogalerii.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

A co se chystá dál? Už o víkendu 12. - 13. května se pod poněkud cizokrajným názvem Concours d´elegance chystají na barokní loučeňský zámek ty nejkrásnější autoveterány. Přehlídka slibuje mezinárodní kvality. V sobotu 2. června pak návštěvníci další rodinné zámecké slavnosti poodhalí Třináctou komnatu Bílé paní.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací