Zámeckým parkem budou pobíhat chundelatí leonbergeři-kopie

Zámeckým parkem budou pobíhat chundelatí leonbergeři-kopie

Publikováno: 20.03.2014
Zámeckým parkem budou pobíhat chundelatí leonbergeři-kopie

Znáte Bohouše? Tenhle vykutálený bernardýn zpříjemnil za poslední čtyři desítky let divákům České televize nejedno silvestrovské odpoledne. V sobotu 29. března se do zámeckého parku na Loučeni chystá celá tlupa jeho vzdálených příbuzných – leonbergerů.

Svod, bonitace, rebonitace. Jen vášniví chovatelé čistokrevných plemen vědí, co se za těmito neprůhlednými pojmy skrývá. Všem ostatním, kteří se v závěru března chystají na Loučeň, dáváme srozumitelnější informaci: Už od 9.30, tedy půl hodiny předběžnou "otevíračkou", se to v zámeckém parku na Loučeni bude hemžit leonbergery (zvanými také krátce leoni), zástupci jednoho z nejpůvabnějších a také největších psích plemen.

O tom, že leonbergeři narůstají do pořádných rozměrů a jen tak do nějaké boudy se nevejdou, napovídá už jejich název: Slovo „leon", v různých dílčích obměnách, přeci neznamená nic jiného, než lev.

Na internetových stránkách chovatelů tohoto plemene najdete následující charakteristiku: „Leonberger je klidný, přátelský, snadno ovladatelný, pozorný, výborný hlídač majetku a prostoru, který je mu svěřen. V případě nutnosti, i když od přírody není agresivní, mu však nechybí zdravé sebevědomí a dokáže v nouzi i výrazně zasáhnout. I když se nemusí cvičit, výchova v základní poslušnosti je samozřejmě nutná. Výchova musí být vedena v klidu, mírně, pomaleji, bez násilí a hrubosti, ale důsledně. Ten, kdo se pro něj rozhodne, by si měl být vědom nároků, které držení a popřípadě chov velkého až obřího plemene přináší. Žádný nevychovaný a nezvládnutelný pes není dobrou vizitkou svého majitele, ale neposlušný leonberger-to může být skoro katastrofa. Vždyť u tohoto psa se setkáváme s výškou od 65 - 80 cm a někdy i více a s odpovídající váhou 50 - 75 kg!"

Probouzející se příroda unikátního anglického zámeckého parku a v ní nejkrásnější zástupci jednoho z nejpřítulnějších a zároveň na pohled nejatraktivnějších psích plemen - není to dobrý tip na jarní výlet? „Zázemí pro celou výstavu bude v zámecké oranžérii, která pouhé tři týdny po poslední velké akci, Benátském karnevalu, potvrzuje všestrannost jejího možného využití," řekl manažer zámecké expozíce Vratislav Zákoutský.

Otevírací doba v sobotu 29.3 je prodloužena! Bude mít otevřeno již od 9:00 do 18:00

Zámecké panstvo se rozhodlo při této příležitosti nezůstat pozadu za svými čtyřnohými přáteli a exkluzivně pro tento víkend vypisujeme ARISTOKRATICKÉ PROHLÍDKY s kněžnou Marií a knížetem Alexandrem.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací