Cukrové slavnosti vrcholily letos hodně živou show

Cukrové slavnosti vrcholily letos hodně živou show

Publikováno: 05.10.2013
Cukrové slavnosti vrcholily letos hodně živou show

Rosničky hrozily dlouho deštěm, ale naštěstí se spletly: Pod nebem takřka azurovým ochutnávali hosté Cukrových slavností čokoládu, frgály, trdelníky, cukrovou vatu, zmrzliny netradičních chutí i bonbóny ze zámeckého bonbónovníku. Kalorie děti a jejich rodiče hned spálili při hudebně - taneční show skupiny Ventilky a pumpičky.

Dění 5. října, tedy v první říjnovou sobotu, kdy se na Loučeni tradičně slaví Cukrové slavnosti, úžasně rozproudily krátce po jedenácté hodině mažoretky Kopretinky.

Ke kořenům Cukrových slavností

Mažoretky přijely na zámek příznačně z 10 km vzdálené Dobrovice, kde loučeňský knížecí rod Thurn - Taxisů založil roku 1831 jeden z nejstarších cukrovarů ve střední Evropě. Právě jeho dlouholetá úspěšná existence byla důvodem pro pořádání Cukrových slavností, které se současně v Dobrovici a na Loučeni slavily letos již počtvrté.

Soutěže, ve kterých si přišly na své jazyk a břicho

Mažoretky vystřídalo hned celé pásmo soutěží: V té první poznávaly rodinné týmy chutě zmrzlin. "Neměly to vůbec jednoduché, protože se tak dělo u stánku se zmrzlinami velice originálních chutí ze Stráže pod Ralskem, které byly v letošním roce oceněny titulem Výrobek roku Libereckého kraje. Patrně poprvé v životě ochutnala naprostá většina nejen našich soutěžících, ale následně i ostatních návštěvníků třeba koprovou, máslovou zmrzlinu, či zmrzlinu s příchutí becherovky, cinzana, či moravského uzeného," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek. Nebyla to jediná degustace dne. V další soutěži dne hledali degustátoři z řad návštěvníků nejchutnější štrúdl. Z Popelčiny misky bylo při Lentilkované nutné dostat lžičkou do misek soutěžících výhradně lentilky jejich barvy, které si pak účastníci mohli pochopitelně sami schroupat. Děti se pak utkaly v konzumaci na rychlost nad talíři se dvěma vyhlášenými loučeňskými sladkými pochoutkami - ftipnou kaší a čápy s mákem.

Po pohádce se počtvrté sklízel bonbónovník

Po Příbězích včelích medvídků, medové pohádce, která se netradičně nehrála v amfiteátru, ale na louce poblíž zámku, už přišla vždy napjatě očekávaná sklizeň bonbónovníku, exotického stromu, který roste jedině v loučeňském zámeckém parku.

Ventilky a pumpičky to pořádně rozjely

Opravdu energickou tečkou za dnem plným sladkostí byla dvouhodinová show veselé formace Ventilky a pumpičky. "Především sympatická Sirka se svou oranžovou kšticí, dobrá zpěvačka a bezvadná tanečnice, plně ovládla srdce i bránice nejen přítomných dětí, ale i rodičů," zhodnotil hlavní bod programu letošních Cukrových slavností manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací