Velikonoce: řehtačkový průvod a zábava se Saláty

Velikonoce: řehtačkový průvod a zábava se Saláty

Publikováno: 10.04.2014
Velikonoce: řehtačkový průvod a zábava se Saláty

I letos přinese zámecká slavnost Velikonoce u Thurn - Taxisů tradiční jarní zvyklosti. V podobě jako na zámku je ale nikde jinde nezažijete: Svátky jara budeme v letošním roce slavit se Zajíci. Velikonoce u nás budou veselé , hravé a barevné a tak Vás celým zábavným dnem budou provázet zámecký králíček „Salátek" se svým starším bratrem králíkem „Salátem"

Už posedmé uctí na Bílou sobotu 19.dubna svátky jara návštěvníci našeho zámku tradiční celodenní slavností Velikonoce u Thurn - Taxisů a těšit se mohou také na prohlídky velikonočně vyzdobeného zámku.

Posedmé tradičně, a přesto jinak

Převážně rodiny s dětmi si vybírají zámek Loučeň jako své oblíbené místo velikonočních oslav především ze dvou důvodů: Na jednom místě tu zažijí v jediný den hned čtyři stěžejní velikonoční tradice: řehtačkový průvod, vynášení Morany, přinesení líta kněžně a v samém závěru pak babskou pomlázku. „Základ se nemění, ale letos výrazně inovujeme podobu jednotlivých živých tradic," říka Jana Velová, organizíitárka letošních zámeckých Velikonoc

Děti čekají soutěže a pro dospěláky připravujeme velikonoční muzikálovou show s příběhem. Jak se babi Květa a děda Župan chystají ve svém domečku na Velikonoce.

A co ještě bude patřit k letošním Bílé sobotě 19. Dubna na loučenském zámku?

  • 12:20 Zámecká cukrářka vymyslela pro děti „mandlové jarní tvoření", které si sami vyrobí i snědí a jak to na loučeňském zámku chodí.... Nic za to nezaplatí

  • 13: 00 Záchrana velikonočních tradic: „Salátové" naházeli velikonoční vejce do zámecké kašny a proto musíme poprosit tatínky, aby je s dětmi podběráky vylovili a tak zachránili Velikonoce

    13:15 K Velikonocům patří řehtačkový průvod i velikonoční pomlázka, a o nic z toho nebudete ani letos u nás na zámku ochuzeni.
    Víte kdo je to Morana? My vám to řekneme a pak utopit ji půjdeme..

  • 14:00 Velikonoční muzikálová šou..

  • 15:00 Malované hádáníčko

Program Velikonoc u Thurn - Taxisů začíná na velikonoční sobotu úderem 11. hodiny a končí krátce před 16.00 hodinou

Veselé Velikonoce si může užít každý a kdo přijde se zaječíma ušima na hlavě, dostane od naší zámecké kuchařky palačinku zdarma, jak jinak, Velikonoční.

VELIKONOCE U THURN - TAXISŮ
Zámek Loučeň / nádvoří a zámecký park
Sobota 19. dubna 2014, 11.00 - 16.45 hod.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací