Na svatého Huberta lovečtí psi i zvěřinové hody

Na svatého Huberta lovečtí psi i zvěřinové hody

Publikováno: 27.10.2013
Na svatého Huberta lovečtí psi i zvěřinové hody

Oblíbený svátek myslivosti je tu ve dnech 2. – 3. listopadu znovu. Tentokrát láká takřka kompletní přehlídkou jednotlivých typů loveckých psů. Chybět nebudou ani oblíbení sokolníci. V sobotu v 15 hodin si můžete odnést jedinečný zážitek z troubené Svatohubertské mše v zámeckém kostele Zajímavý program pořídíte za běžné vstupné, tedy bez příplatků obvyklých při slavnostech.

Svatý Hubert je odjakživa považován za patrona myslivců, zobrazován bývá vždy po boku jelena se zlatým křížem. Tento světec je tradičně také patronem Svatohubertských slavností, jež se letos uskuteční již počtvrté v tradičním čase - tedy první listopadový víkend.

Přehlídka loveckých psů - od slídičů k ohařům

Kdo se při minulých ročnících těšil z přítomnosti loveckých psů, měl by si dát při návštěvě Svatohubertských slavností letos opáčko. „Tentokrát se objeví hned několik typů a plemen loveckých psů. Sobota je vyhrazena pro slídiče, mezi nimiž vyniká irský setr, nebo gordon setr, v neděli pak bude den ohařů, mezi nimiž zaujímá hlavní roli čistě domácí plemeno, totiž český fousek," řekl Vratislav Zákoutský, vedoucí infocentra zámku Loučeň, který jako náruživý myslivec dává program loučeňských Svatohubertských slavností každoročně dohromady. Pokud to majitelům psů čas na podzim, kdy je tradiční čas honů, jen trochu dovolí, uvidí návštěvníci zámku Loučeň během Svatohubertských slavností také rychlé honiče.

Sokolníky vystřídají trubači a jejich Svatohubertská mše

Jako už každoročně budou i letos patřit ke koloritu Svatohubertských slavností sokolníci a trubači. Právě trubači se v sobotu od 15 hodin postarají o vrcholný zážitek slavností, totiž troubenou Svatohubertskou mši v barokním zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie. „Připomínáme, že Svatohubertská mše je atraktivní podívanou i pro nevěřící," podotkl manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Více zážitků za stejně peněz

Návštěvníci zámku jistě ocení i tu skutečnost, že v sobotu i v neděli se platí běžné vstupné. „Příplatky k obvyklému vstupnému, které vybíráme při zámeckých slavnostech, během obou dnů Svatohubertských slavností zcela odpadají," řekl Jiří Senohrábek.

Tradiční zvěřinové hody

Co by to byly za hubertské slavnosti, pokud by se s nimi nepojil zážitek také pro chuťové buňky? A jako v předchozích letech, můžete si vybrat, zda si zvěřinu připravenou našimi zámeckými kuchaři vychutnáte v samoobslužné restauraci VTIPNÁ KAŠE nebo v restauraci Zámeckého hotelu Maxmilián, kde kromě příjemné obsluhy se ke zvěřině nabízí také široká nabídka skvostných vín. Dobrou chuť a svatému Hubertovi na zdraví.

PS: jídelní lístek Zámeckého hotelu Maxmilián je ke stažení zcela dole na této stránce :-)

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

SVATOHUBERTSKÉ SLAVNOSTI
Zámek Loučeň
Sobota 2. a neděle 3. listopadu 2013
  • Přehlídka loveckých psů: v sobotu slídiči, v neděli ohaři
  • Troubená Svatohubertská mše (sobota 15.00 hod.)
  • Sokolnické ukázky
  • Trubači v plenéru
  • Zvěřinové hody v Zámeckém hotelu MAXMILIÁNa samoobslužné restauraci VTIPNÁ KAŠE

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací