Pošťácké slavnosti slibují dobrodružnou výpravu s knížecím telegramem 2014

Pošťácké slavnosti slibují dobrodružnou výpravu s knížecím telegramem 2014

Publikováno: 31.03.2014
Pošťácké slavnosti slibují dobrodružnou výpravu s knížecím telegramem 2014

Návrat oblíbených Pošťáckých slavností po 2 letech zahajuje v sobotu 5.dubna turistickou sezonu na zámku Loučeň na Nymbursku, který byl 150 let sídlem rodu Thurn – Taxisů, zakladatelů evropské pošty.

Pošťácké slavnosti na zámku Loučeň tradičně rozezvučí poštovní trubky, a na své si přijdou po dlouhé zimní přestávce také děti.

Přesto, že se jedná v loučeňském kalendáři akcí o oblíbené a tradiční téma, jeho opakování je připravené v novém "kabátě". Na co že se můžou všichni milovníci památek těšit? Snažili jsme se vyhovět všem našim příznivcům a vytvořit program, který uspokojí děti i dospělé

 

 

  • POŠŤÁCKÉ PROHLÍDKY dají nahlédnout do života na loučeňské poště v době, kdy jí vedla Marie Dragounová, dcera loučeňského poštmistra

  • ZÁMECKÁ POŠTOVNA v přízemí zámku se promění v tvůrčí dílnu, ve které si budete moct nejen napsat pohled svým blízkým

  • VELKÁ POŠTOVNÍ HRA, během které budete putovat po evropských poštovních stanicích, Vás dovede až ke knížeti Thurn Taxis

  • POŠŤÁCKÁ POHÁDKA se bude hrát v zámecké oranžerii 3x během celého dne (11:00, 13:00 a 15:00)

V bezprostředním okolí zámku, ale i v zámeckém parku bude možné na šesti stanovištích potkat pošťáky v historických uniformách, kteří budou mít pro děti připraveny různé úkoly. Snažili jsme se nasadit i pár vskutku netradičních disciplín, zároveň jsme ale vsadili i na osvědčenou klasiku, jakou je u dětí oblíbená tichá pošta, nebo luštění šifrovaných zpráv.A na každé poštovní stanici číhá na pošťáky v terénu, tedy děti, nějaký zapeklitý úkol.

„Už na startu, se zakoupením vstupenky, obdrží každé dítě telegram. Jeho úkolem bude doručit telegram po přesně vymezené trase knížecímu páru, který na něj bude čekat na nádvoří zámku. Jenže to nebude jen tak jednoduché - cesta je plná nástrah," říká k velké pošťácké hře, stěžejní části programu Pošťáckých slavností na zámku Loučeň, Vratislav Zákoutský, vedoucí zámeckého infocentra.. Pošťáci totiž budou muset kromě telegramu řešit i jiné povinnosti. Třeba si vyzkouší, jaké to je přecházet houpající se most s těžkými poštovními balíky v ruce. A nezůstane jen při tom.

Na zámeckém nádvoří vznikne tvůrčí dílna. „V ní budou děti moci navrhnout poštovní známku, kterou bude zámek Loučeň v letošním jubilejním roce vydávat při příležitosti 7. výročí od otevření.

Zámecký areál se otevírá v 10 hodin a v případě zájmu návštěvníků se jeho brány nechávají otevřené i po oficiální zavírací době v 17:00


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací