Pošťácké slavnosti slibují dobrodružnou výpravu s knížecím telegramem

Pošťácké slavnosti slibují dobrodružnou výpravu s knížecím telegramem

Publikováno: 23.07.2012
Pošťácké slavnosti slibují dobrodružnou výpravu s knížecím telegramem

Návrat oblíbených Pošťáckých slavností přesně po 4 letech ohlašuje na sobotu 4. srpna zámek Loučeň na Nymbursku, který byl 150 let sídlem rodu Thurn – Taxisů, zakladatelů evropské pošty. Podle slov manažera zámku Jiřího Senohrábka si děti užijí legraci a vyzkouší si mnohé, především fyzické dovednosti ve velké pošťácké hře v zámeckém parku.

Celý šestnáctihektarový zámecký park na Loučeni se první srpnovou sobotu symbolicky promění v Evropu. Mávnutím kouzelného proutku se pak z celkem 11 zahradních labyrintů a bludišť stanou poštovní stanice. A v každé z nich číhá na pošťáky v terénu, tedy děti, nějaký zapeklitý úkol.

„Už na startu, se zakoupením vstupenky, obdrží každé dítě telegram. Jeho úkolem bude doručit telegram po přesně vymezené trase knížecímu páru, který na něj bude čekat na nádvoří zámku. Jenže to nebude jen tak jednoduché - cesta je plná nástrah," říká k velké pošťácké hře, stěžejní části programu Pošťáckých slavností na zámku Loučeň, Noemi Koukolová, programová koordinátorka slavností. Pošťáci totiž budou muset kromě telegramu řešit i jiné povinnosti. Třeba si vyzkouší, jaké to je přecházet houpající se most s těžkými poštovními balíky v ruce. A nezůstane jen při tom.

V amfiteátru, tedy zámeckém divadle pod širým nebem, se, jak to bývá při loučeňských zámeckých slavnostech obvyklé, zabydlí pohádka: O půl jedné a poté znovu od 15.30 hodin tu zahrají - jak jinak, než Čapkovu Pošťáckou pohádku. Vždy o hodinu později ji pak vystřídá Vodnická pohádka stejného autora.

Na zámeckém nádvoří vznikne tvůrčí dílna. „V ní budou děti moci navrhnout poštovní známku, nebo se zapojit do soutěže o nejlepší návrh na náš 13. labyrint, kterou jsme nedávno vypsali. Třináctý labyrint se bude stylově budovat v roce 2013. Jeho přípravu ostatně chápeme i jako výzvu pro rodiče," sdělil manažer zámku Jiří Senohrábek.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

Začátek srpna je na zámku Loučeň vůbec pestrý. Od středy 1. srpna až do pátku 3. srpna je tu možné zúčastnit se Prohlídek s múzami barokní hudby, při kterých si můžete procházku původními zámeckými interiéry, včetně hudebního salónu, zpestřit poslechem italských árií za doprovodu cembala. V neděli 5. srpna, tedy den po Pošťáckých slavnostech, tu v zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie chystají od 14.30 hodin koncert Hudební perly baroka, při němž se představí soubor Barocco Vivo. V něm doprovázejí zpěvačku housle, violoncello a cembalo.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací