Pohádky paní kněžny

Pohádky paní kněžny

Publikováno: 18.05.2018
Pohádky paní kněžny

Loučeňská kněžna Marie Thurn-Taxis byla dáma vzdělaná, umělecky založená a všemu krásnému nakloněná. Milovala svá vnoučata, a vydala pro ně knížky s vlastními ilustracemi. Vaše děti si její příběhy mohou vyslechnout během dětských prohlídek.

 

Její knížecí Jasnost princezna Marie milovala kouzelné příběhy. Dokonce je sama i psala a vlastnoručně ilustrovala Hodně času trávila na svém zámku poblíž Benátek. Díky paní kněžneě mezi poklady loučeňské zámecké knihovny patří dvě pohádkové knížky, které Marie Thurn Taxis vydala knižně:

The Tea Party with Miss Moon
Kaiser Huang Li.

Letos jsme do dětských prohlídek zařadili také čtení z jejích knížek , neboť paní kněžna se nám vrátila na Loučeň a dohlédne, aby o nejmenší návštěvníky zámku bylo skvěle postaráno. Pokud bude mít chvíli, provede je svým zámkem sama. Ukáže jim dětský pokojíček s hračkami malých princů, zavede na tajemnou zámeckou půdu a v knihovně jim sama přečte nějakou pohádku.

Na závěr čeká každého malá sladká odměna a na památku i navštívenka paní kněžny. Kdyby nemohla provázet sama Její Jasnost, pověří někoho z knížecí domácnosti -  třeba svého syna prince Ericha, komorníka pana Otu Boudu nebo i bílou paní (pokud se ji ve dne podaří probudit).

  
Každou sobotu a neděli si mohou děti vždy od 12.00 a 14:00 hodin poslechnout pohádku v podání samotné kněžny Marie Thurn-Taxis.
 
 
Doporučujeme rezervaci na tel 325 585 228 nebo emailem na infocentrum@zamekloucen.cz nebo prostřednictvím rezervačního formuláře na https://www.zamekloucen.cz/rezervace-prohlidek-zamku-loucen 

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací