Pohádky paní kněžny

Pohádky paní kněžny

Publikováno: 18.05.2018
Pohádky paní kněžny

Loučeňská kněžna Marie Thurn-Taxis byla dáma vzdělaná, umělecky založená a všemu krásnému nakloněná. Milovala svá vnoučata, a vydala pro ně knížky s vlastními ilustracemi. Vaše děti si její příběhy mohou vyslechnout během dětských prohlídek.

 

Její knížecí Jasnost princezna Marie milovala kouzelné příběhy. Dokonce je sama i psala a vlastnoručně ilustrovala Hodně času trávila na svém zámku poblíž Benátek. Díky paní kněžneě mezi poklady loučeňské zámecké knihovny patří dvě pohádkové knížky, které Marie Thurn Taxis vydala knižně:

The Tea Party with Miss Moon
Kaiser Huang Li.

Letos jsme do dětských prohlídek zařadili také čtení z jejích knížek , neboť paní kněžna se nám vrátila na Loučeň a dohlédne, aby o nejmenší návštěvníky zámku bylo skvěle postaráno. Pokud bude mít chvíli, provede je svým zámkem sama. Ukáže jim dětský pokojíček s hračkami malých princů, zavede na tajemnou zámeckou půdu a v knihovně jim sama přečte nějakou pohádku.

Na závěr čeká každého malá sladká odměna a na památku i navštívenka paní kněžny. Kdyby nemohla provázet sama Její Jasnost, pověří někoho z knížecí domácnosti -  třeba svého syna prince Ericha, komorníka pana Otu Boudu nebo i bílou paní (pokud se ji ve dne podaří probudit).

  
Každou sobotu a neděli si mohou děti vždy od 12.00 a 14:00 hodin poslechnout pohádku v podání samotné kněžny Marie Thurn-Taxis.
 
 
Doporučujeme rezervaci na tel 325 585 228 nebo emailem na infocentrum@zamekloucen.cz nebo prostřednictvím rezervačního formuláře na https://www.zamekloucen.cz/rezervace-prohlidek-zamku-loucen 

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací