Svatohubertské slavnosti

Svatohubertské slavnosti

Sobota 4. listopadu 2023
Sobota 4. listopadu 2023 Svatohubertské slavnosti

Den plný zážitků pro všechny milovníky přírody a oslava patrona myslivosti Svatého Huberta, který slaví svůj svátek vždy počátkem listopadu na zámku Loučeň v sobotu 4. listopadu. V roce oslav 100 let české myslivosti.

Den plný zážitků pro milovníky přírody, ale také hudby, sokolnictví, myslivecké kynologie, umění a českých tradic. Však české myslivost byla také zařazena do nehmotného kulturního dědictví lidstva a je chráněna organizací UNESCO.

Akce je pořádána společně s Českomoravskou mysliveckou jednotou, Řádem svatého Huberta, Časopisem Myslivost a Okresním mysliveckým spolkem Nymburk a Mladá Boleslav.

Děti z mysliveckých kroužků ze Záhornice, Pátku a Krečkova spolu s OMS Nymburk a Časopisem Myslivost připraví zhruba 20 zastavení na téma myslivosti  zejména pro děti. Pro každé dítě je připravena odměna.

Pro uměnímilovné návštěvníky je připraven koncert barokní lovecké  hudby a zážitkem bude jistě i troubená a zpívaná Svatohubertská Mše Svatá.

Dámy, ale nejen ony, se mohou zúčastnit soutěže o nejkrásnější klobouk. Připravena je soutěž v házení flinty do žita. Pan Milan Straka představí své svěřence při ukázkách sokolnické práce a Miroslav Drahota nás seznámí s loveckou kynologii.

Na pódiu bude program moderovat pan Jiří Kasina šéfredaktor Časopisu Myslivost. Čekat na Vás budou myslivečtí trubači, seznámíme Vás s patronem české myslivosti Svatým Hubertem, stanete se svědky pasování na lovce, seznámíme vás s tradicemi myslivosti, budete hádat hlasy zvěře a uslyšíte její vábení.

Kromě zvěřinových specialit v restauraci Vtipná kaše bude v areálu několik stánků s občerstvením a dalším především mysliveckým zbožím. Pro děti bude připravena speciální myslivecká limonáda zajíce Janka a pro ty větší Svatohubertské pivo.

 

Program:

10:00 - myslivečtí trubači, průvod honem

10:30 - vábení zvěře

11:00 - sokolnická ukázka

11:30 - představení plemen loveckých psů

12:00 - slovo o Sv. Hubertovi, slavnostní pasování, ukázka svatohubertské mše, vystoupní uměleckého souboru

13:00 - sokolnická ukázka

13:30 - soutěž o nejhezčí myslivecký klobouk

14:00 - vábení zvěře

14:30 - představení dětských mysliveckých kroužků

15:00 - koncert lovecké hudby

16:00 - Svatohubertská mše svatá - celebruje R.D. Lic. theol. Mgr. Lukáš Hrabánek

17:00 - Světelno-hudební show

 

 

Svathubertské pivo, a speciální limonády zajíce Janka pro děti.

Zvěřinové hody v restauraci Vtipná kaše 

Stánky, občerstvení, prohlídky zámku 

Po celý den běžné vstupné. Členové ČMMJ v mysliveckém oblečení a po předložení členského průkazu k zakoupené vstupence pro dospělého jedna vstupenka zdarma.

Změna programu vyhražena

Fotogalerie akce - Svatohubertské slavnosti

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací