Svatohubertské slavnosti

Svatohubertské slavnosti

Sobota 4. listopadu 2023

Den plný zážitků pro všechny milovníky přírody a oslava patrona myslivosti svatého Huberta, který slaví svůj svátek vždy počátkem listopadu na zámku Loučeň v sobotu 4. listopadu. V roce oslav 100 let české myslivosti.

Den plný zážitků pro milovníky přírody, ale také hudby, sokolnictví, myslivecké kynologie, umění a českých tradic. Však české myslivost byla také zařazena do nehmotného kulturního dědictví lidstva a je chráněna organizací UNESCO.

Akce je pořádána společně s Českomoravskou mysliveckou jednotou, Řádem svatého Huberta, Časopisem Myslivost a Okresním mysliveckým spolkem Nymburk a Mladá Boleslav.

Děti z mysliveckých kroužků ze Záhornice, Pátku a Krečkova spolu s OMS Nymburk a Časopisem Myslivost připraví zhruba 20 zastavení na téma myslivosti  zejména pro děti. Pro každé dítě je připravena odměna.

Pro uměnímilovné návštěvníky je připraven koncert barokní lovecké  hudby a zážitkem bude jistě i troubená a zpívaná Svatohubertská Mše Svatá.

Dámy, ale nejen ony, se mohou zúčastnit soutěže o nejkrásnější klobouk. Připravena je soutěž v házení flinty do žita. Pan Milan Straka představí své svěřence při ukázkách sokolnické práce a Miroslav Drahota nás seznámí s loveckou kynologii.

Na pódiu bude program moderovat pan Jiří Kasina šéfredaktor Časopisu Myslivost. Čekat na Vás budou myslivečtí trubači, seznámíme Vás s patronem české myslivosti svatým Hubertem, stanete se svědky pasování na lovce, seznámíme vás s tradicemi myslivosti, budete hádat hlasy zvěře a uslyšíte její vábení.

Kromě zvěřinových specialit v restauraci Vtipná kaše bude v areálu několik stánků s občerstvením a dalším především mysliveckým zbožím. Pro děti bude připravena speciální myslivecká limonáda zajíce Janka a pro ty větší Svatohubertské pivo.

 

Program:

10:00 - myslivečtí trubači, průvod honem

10:30 - vábení zvěře

11:00 - sokolnická ukázka

11:30 - představení plemen loveckých psů

12:00 - slovo o Sv. Hubertovi, slavnostní pasování, ukázka svatohubertské mše, vystoupení uměleckého souboru

13:00 - sokolnická ukázka

13:30 - soutěž o nejhezčí myslivecký klobouk

14:00 - vábení zvěře

14:30 - představení dětských mysliveckých kroužků

15:00 - koncert lovecké hudby

16:00 - Svatohubertská mše svatá - celebruje R.D. Lic. theol. Mgr. Lukáš Hrabánek

17:00 - Světelno-hudební show

 

 

Svathubertské pivo, a speciální limonády zajíce Janka pro děti.

Zvěřinové hody v restauraci Vtipná kaše 

Stánky, občerstvení, prohlídky zámku 

Po celý den běžné vstupné. Členové ČMMJ v mysliveckém oblečení a po předložení členského průkazu k zakoupené vstupence pro dospělého jedna vstupenka zdarma.

Změna programu vyhrazena.


Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/o-kudy-z-nudy/bannery-a-logaFotogalerie - Svatohubertské slavnosti

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: