Aristokratické prohlídky v sobotu 16.9.

Aristokratické prohlídky v sobotu 16.9.

Publikováno: 16.09.2023

V sobotu 16.9. u příležitosti Napoleonských slavností Vás zámkem provede sama Jeho Jasnost Karel Alois kníže z Fürstenbergem s manželkou Její Jasností Marii Alžbětou princeznou z Thurnů a Taxisů.

V roce 1813 přijíždí na Loučeň náš císař František, ruský král Alexandr a pruský král Fridrich, aby se poklonili památce  slavného válečníka a loučeňského knížete polního podmáršála Karla Aloise v Fürstenbergu.

Kníže Karel Alois velel habsburským vojskům v první fázi francouzských válek. Jeho vojsko bylo složeno prevážně z  poddaných z loučeňského panství. Kníže i jeho vojáci se proslavili v mnoho bitvách. V roce 1799 padne kníže v bitvě u Stockachu, kde se střetlo 100 000 vojáků. Rakouské  straně velel bratr císaře arcivévoda Karel a právě maršál Fürstenberk, francouzům slavný maršál Jean-Baptiste Jourdan. Habsburské zbraně zvítězily za cenu těžkých ztrát. Náčelníkem štábu knížete Fürstenberka byl v této bitvě mladý  kníže Karel Filip Schwarzenberg, v roce 1813 již maršál a vrchní velitel spojeneckých vojsk.

Při prohlídce se můžete těšit na doprovod knížecího páru a krásné rokokové kostýmy. Navštívíte místo, kde se doslova psala historie moderní Evropy a navíc můžete zažít rekonstrukci slavné bitvy u Lipska. https://www.zamekloucen.cz/a/napoleonske-slavnosti

Vstupenky na Aristokratickou prohlídku s knížetem polním podmaršálem Karlem Aloisem Fürstenbergen a jeho manželkou můžete zakoupit zde: https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky


Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: