KŘEST NEJVĚTŠÍHO ADVENTNÍHO VĚNCE

KŘEST NEJVĚTŠÍHO ADVENTNÍHO VĚNCE

Sobota 28.listopadu 2020
Sobota 28.listopadu 2020 KŘEST NEJVĚTŠÍHO ADVENTNÍHO VĚNCE

Od roku 2010 je loučeňský zámek místem, kde se nachází největší adventní věnec v Čechách, zdobící kašnu na nádvoří. Každoročně zahajujeme advent krásným rituálem, při kterém čtyři andělé v doprovodu Bílé paní loučeňské, slavnostně rozsvěcí svíce na našem věnci a žehnají klid a lásku pro celé předvánoční období.

Advent zahájíme na zámku Loučeň v sobotu 28.listopadu křtem největšího adventního věnce v Česku a vernisáží vánočně vyzdobené zámecké expozice s "Příběhem vánočního stromečku"

 Advent se Křtem největšího adventního věnce 

V sobotu 28.listopadu se zámek Loučeň představí návštěvníkům ve vánočním hávu. Zajít sem mohou na odpolední křest největšího adventního věnce v celém Česku. K Vánocům, svátkům klidu a rodinné pohody neodmyslitelně patří také tradice a zvyky. Jedním takovým je beze sporu zapalování svíček na adventním věnci. Zapálení každé ze čtyř svíček symbolizuje brzký příchod Vánoc, na které se celý rok těšíme. Advent je na Loučeni tradiční akcí, při které na návštěvníky čeká kouzelný pohled na zámek zahalený do bílého roucha. Kromě samotného křtu největšího adventního věnce, zapsaného do České knihy rekordů, se všichni mohou těšit na vyzdobenou zámeckou expozici.


Křest věnce čtyřmi anděly je nezapomenutelným rituálem, jenž každý představuje jeden z adventních týdnů, proběhne v prostorách zámeckého parku a slibuje opravdu zajímavou a emocionální podívanou. Na celý průběh křtu adventního věnce bude dohlížet Bílá paní, dobrý duch zámku Loučeň. První svíčku na adventním věnci bude správně zapalovat už v sobotu 28. listopadu neboť dle dob minulých začínal nový den východem první hvězdy dne předcházejícího. Program bude připraven od 14:00.

 Vernisáž vánočně vyzdobené expozice v 11:00 hod,  prohlídky zámku dále každých 30 minut. Doporučujeme rezervci na: 325 585 228.  více na:  www.zamekloucen.cz/a/pribeh-vanocniho-stromecku

 Jednotné vstupné 165 Kč na osobu ( Obsahuje prohlídku zámku, program křtu a vstupné do parku s labyrinty)

Zlevněné vstupné neobsahující zámeckou prohlídku, pouze venkovní program a park s labyrinty 90 Kč na osobu

 

 

Akce je pořádána s finanční podporou Středočeského krajeNakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací