Zlatá neděle s paní Kateřinou

Zlatá neděle s paní Kateřinou

Publikováno: 19.11.2022
Zlatá neděle s paní Kateřinou

Kateřina Šrámková, je autorkou Příběhu vánočního stromečku, a také iniciátorkou záchrany uměleckého řemesla- výroby foukaných vánočních ozdob. Poslední adventní neděli bude možnost v rámci speciálních prohlídek "Zlatá neděle s Bílou paní" projít zámeckou expozici v jejím doprovodu, a dozvědět se více o tom, jak tyto krásné příběhy vypadají z pohledu ze zákulisí.

Návštěvnící se občas ptají, zda je loučeňský zámek státní či soukromý, a když tedy soukromý, kdo je jeho majitelem. Kateřina Šrámková na zámku provází příležitostně již od jeho zpřístupnění v roce 2007, často jste ji mohli zahlédnout i v kostýmu Bílé paní loučeňské. 

V poslední době je na provázení času opravdu málo, a to i díky tomu, že se pustila do záchrany sklářského umění a v září 2021 společně se svým manželem založila značku Koulier, pod kterou se vyrábějí a prodávají "vánoční ozdoby z Oflendy". V této malé vísce na Chrudimsku, jejíž název znalo jen pár místních, nabídli pracovní uplatnění propuštěným sklářům z uzavřené provozovny v Horním Bradle.

Příbeh vánočního stromečku se na Zámku Loučeň zrodil, tak jako mnoho dalšího, právě v hlavě Kateřiny Šrámkové a celých 5 let ho s realizačním týmem vylepšuje a zakládá si na tom, že naše loučeňské stromečky musí být každý rok jiné a vyprávět nové příběhy.

V neděli 18.12 bude příležitost se s ní osobně projít zámkem při netradiční prohlídce. Kostým Bílé paní nečekejte, paní Kateřina se v něm ve dne nezjevuje. Prohlídka je určena těm, které zajímá zákulisí, jak to na zámku vzniklo a kdo stojí za 15letou historií zámku, který je jendou z nejnavštěvovanějších hradů a zámků v naší zemi

Součástí prohlídky bude adventní přípitek a osobní dárek od Kateřiny Šrámkové v podobě exkluzivní vánoční ozdoby, 

Cena  této prohlídky 1500 Kč

 

Vstupenku zakoupíte zde: https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky

Zvolte prosím datum, počet osob a Prohlídka s paní majitelkou - Příběh vánočního stromečku


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací