Zlatá neděle s paní Kateřinou

Zlatá neděle s paní Kateřinou

Publikováno: 19.11.2022

Kateřina Šrámková, je autorkou Příběhu vánočního stromečku, a také iniciátorkou záchrany uměleckého řemesla- výroby foukaných vánočních ozdob. Poslední adventní neděli bude možnost v rámci speciálních prohlídek "Zlatá neděle s Bílou paní" projít zámeckou expozici v jejím doprovodu, a dozvědět se více o tom, jak tyto krásné příběhy vypadají z pohledu ze zákulisí.

Návštěvnící se občas ptají, zda je loučeňský zámek státní či soukromý, a když tedy soukromý, kdo je jeho majitelem. Kateřina Šrámková na zámku provází příležitostně již od jeho zpřístupnění v roce 2007, často jste ji mohli zahlédnout i v kostýmu Bílé paní loučeňské. 

V poslední době je na provázení času opravdu málo, a to i díky tomu, že se pustila do záchrany sklářského umění a v září 2021 společně se svým manželem založila značku Koulier, pod kterou se vyrábějí a prodávají "vánoční ozdoby z Oflendy". V této malé vísce na Chrudimsku, jejíž název znalo jen pár místních, nabídli pracovní uplatnění propuštěným sklářům z uzavřené provozovny v Horním Bradle.

Příbeh vánočního stromečku se na Zámku Loučeň zrodil, tak jako mnoho dalšího, právě v hlavě Kateřiny Šrámkové a celých 5 let ho s realizačním týmem vylepšuje a zakládá si na tom, že naše loučeňské stromečky musí být každý rok jiné a vyprávět nové příběhy.

V neděli 18.12 bude příležitost se s ní osobně projít zámkem při netradiční prohlídce. Kostým Bílé paní nečekejte, paní Kateřina se v něm ve dne nezjevuje. Prohlídka je určena těm, které zajímá zákulisí, jak to na zámku vzniklo a kdo stojí za 15letou historií zámku, který je jendou z nejnavštěvovanějších hradů a zámků v naší zemi

Součástí prohlídky bude adventní přípitek a osobní dárek od Kateřiny Šrámkové v podobě exkluzivní vánoční ozdoby, 

Cena  této prohlídky 1500 Kč

 

Vstupenku zakoupíte zde: https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky

Zvolte prosím datum, počet osob a Prohlídka s paní majitelkou - Příběh vánočního stromečku


Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: