Zlatá neděle s paní Kateřinou

Zlatá neděle s paní Kateřinou

Publikováno: 19.11.2022
Zlatá neděle s paní Kateřinou

Kateřina Šrámková, je autorkou Příběhu vánočního stromečku, a také iniciátorkou záchrany uměleckého řemesla- výroby foukaných vánočních ozdob. Poslední adventní neděli bude možnost v rámci speciálních prohlídek "Zlatá neděle s Bílou paní" projít zámeckou expozici v jejím doprovodu, a dozvědět se více o tom, jak tyto krásné příběhy vypadají z pohledu ze zákulisí.

Návštěvnící se občas ptají, zda je loučeňský zámek státní či soukromý, a když tedy soukromý, kdo je jeho majitelem. Kateřina Šrámková na zámku provází příležitostně již od jeho zpřístupnění v roce 2007, často jste ji mohli zahlédnout i v kostýmu Bílé paní loučeňské. 

V poslední době je na provázení času opravdu málo, a to i díky tomu, že se pustila do záchrany sklářského umění a v září 2021 společně se svým manželem založila značku Koulier, pod kterou se vyrábějí a prodávají "vánoční ozdoby z Oflendy". V této malé vísce na Chrudimsku, jejíž název znalo jen pár místních, nabídli pracovní uplatnění propuštěným sklářům z uzavřené provozovny v Horním Bradle.

Příbeh vánočního stromečku se na Zámku Loučeň zrodil, tak jako mnoho dalšího, právě v hlavě Kateřiny Šrámkové a celých 5 let ho s realizačním týmem vylepšuje a zakládá si na tom, že naše loučeňské stromečky musí být každý rok jiné a vyprávět nové příběhy.

V neděli 18.12 bude příležitost se s ní osobně projít zámkem při netradiční prohlídce. Kostým Bílé paní nečekejte, paní Kateřina se v něm ve dne nezjevuje. Prohlídka je určena těm, které zajímá zákulisí, jak to na zámku vzniklo a kdo stojí za 15letou historií zámku, který je jendou z nejnavštěvovanějších hradů a zámků v naší zemi

Součástí prohlídky bude adventní přípitek a osobní dárek od Kateřiny Šrámkové v podobě exkluzivní vánoční ozdoby, 

Cena  této prohlídky 1500 Kč

 

Vstupenku zakoupíte zde: https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky

Zvolte prosím datum, počet osob a Prohlídka s paní majitelkou - Příběh vánočního stromečku


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací