Výstava korun Karla IV.

Výstava korun Karla IV.

Publikováno: 29.06.2022
Výstava korun Karla IV.

Během červencových svátku 5.-6.7. proběhne v našem kostele Nanebevzetí Panny Marie unikátní výstava korun Karla IV.

Karel IV. byl nositelem celkem čtyř korun – Říšské (císařské), Svatováclavské, Římské a Železné (Lombardské). JUDr. Oldřich Beneš se společností MARIE z. s. nechal všechny tyto koruny zpracovat předním českým klenotníkem Jiřím Urbanem a na jejich podobu se můžete přijet na Loučeň podívat během obou červencových svátků. Jedná se o maprosto přesné, uměleckz zpracované repliky.

Koruny Karla IV. jsou na loučeňském zámku vystavovány pravidelně. První dvě zde byly veřejnosti představeny již v roce 2016 u příležitosti výročí narození Karla IV. Třetí zmiňovaná koruna byla poprvé představena veřejnosti opět na zámku Loučeň u příležitosti vědecké konference Karel IV. V červenci se dočká svého premiérového představení ještě čtvrtá koruna, Železná, a spolu s ostatními bude na zámku Loučeň zpřístupněna veřejnosti.

Unikátní výstava si zaslouží unikátní prostor. Výstava tak bude umístěna do prostor kostela Nanebevzetí Panny Marie, který ale není součástí prohlídkového okruhu a není tak návštěvníkům běžně přístupný.

Výstava korun proběhne během červencových svátků v termínu 5. – 6. července a bude přístupná v rámci běžného vstupného v čase 09:00 – 18:30.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací