Zachraňujeme české vánoční ozdoby

Zachraňujeme české vánoční ozdoby

Publikováno: 07.06.2023

Příběh vánočního stromečku je naší chloubou již pět let a vždy jsme pro něj nakupovali ozdoby jen od českých výrobců. Když byla v roce 2021 uzavřena sklárna v Horním Bradle, nabídli jsme propuštěným sklářům pracovní uplatnění.

V září 2021 jsme založili Koulier, mladšího sourozence loučeňského zámku. Neměli jsme s tímto oborem žádné zkušenosti, ale nedokázali jsme nečinně přihlížet, jak zaniká jedna z posledních provozoven, kde se v Česku vyrábí ručně foukané vánoční ozdoby.

"Naše" ozdoby z Oflendy měli návštěvníci Zámku Loučeň možnost obdivovat již dvakrát, a my už nyní chystáme krásné kolekce pro letošní rok a moc se těšíme, že se budou líbit tak, jako ty předešlé.

Bohužel jsou vánoční ozdoby sezonní produkt, ale sklárna musí být v provozu celý rok a platit provozní náklady. Největší podíl jsou mzdy našich kolegů sklářů. Vymysleli jsme proto adventní kalendář, který chceme prodávat již nyní, a spustili jsme kampaň na crowdfundingové platformě hithit.com.

Pomoct Koulieru a českým vánočním ozdobám tak nyní může každý, komu záleží na tom, aby se toto unikátní umělecké řemeslo zachovalo. Buď koupí adventního kalendáře nebo jiných produktů v kampani na hithit.com.

Sklárna na Oflendě je otevřena návštěvníkům v rámci exkurzí a tvůrčích dílen. Od pondělí do soboty je zde k vidění, jak se ozdoby foukají a malují. Návštěvnící si také svoji vlastní ozdobu mohou dotvořit a v rámci teambuildingu dokonce vyfouknout.

 

Velké díky!

Máme obrovskou radost a móóóóóc vám děkujeme, že díky vám se to povedlo!!! Vybrali jsme cílovou částku, a dokonce se ji povedlo překročit. A to vše jen díky vaší podpoře. Je to pro nás velký závazek a budeme pracovat na tom, abychom ho naplnili.

Výroba adventního kalendáře už běží a budeme dělat, co nám síly stačí, aby k vám každá odměna doputovala včas.

Náš velký adventní kalendář si i nadále můžete zakoupit na našem e-shopu koulier.cz.


Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: