Květen na zámku i v parku patří květinám

Květen na zámku i v parku patří květinám

Publikováno: 29.04.2021
Květen na zámku i v parku patří květinám

Od soboty 8.května nejen v zámeckém parku, ale po úpravě vládních omezení také v zámeckých komnatách, mají naši návštěvníci možnost poznat květiny a jejich řeč z jiné strany. Exteriérová část Květ(n)omluvy měla premiéru 1.května.

Květiny mají pro lidstvo symbolický, někdy až magický význam od pradávna. Řeč květin byla velmi rozvinutá ve středověkých harémech tureckých sultánů, a od nich se v období renesance přenesla do Evropy. Květinová "korespondence" zaznamenala vrchol v 19.století, kdy se ze šlechtických paláců přenesla i do měšťanských společenství.

Kdy jindy než v květnu se má mluvit o květinách?

V zámeckém parku jsme na naší cestě kolem světa zámeckými labyrinty připravili sedm zastavení s květinami, které jsou národními symboly napříč kontinenty. Věříme, že některá z nich budou pro návštěvníky překvapením. Ostatně, o tulipánu si každý myslí, že je historicky spjat s Nizozemím, ale není tomu tak. :-) Jeho název pochází z tureckého označení pro turban, mužskou pokrývku hlavy. Tulipány bývaly chloubou Istanbulu, odtud se přes Vídeň a Prahu dostaly do zbytku Evropy.

Každý návštěvník v květnu obdrží mapku parku s těmito zastaveními, a pokud správně sestaví tajenku, dostane symbolickou odměnu. 

V sobotu a v nedělí bude parkem procházet květinová víla Jiřinka, a vždy v 14 hod se můžete těšit na ochutnání plodů našeho bonbonovníku se čtením květinových pohádek.

Protože ještě nemohou být otevřené restaurace, občerstvení nabízíme prostřednictvím výdejových okének a také oblíbených piknikových košů, které jsou na objednávku.

V zámecké expozici začíná v sobotu 8.května nový koncept prohlídek KVĚT(N)OMLUVA, při kterých příběhy, které se na zámku v minulosti odehrávaly, vyprávějí místo živých průvodců květiny. Na tyto prohlídky doporučujeme vstupenku zakoupit předem s ohledem na limitovanou kapacitu zámecké expozice.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací