Jsme rekordmanem roku!

Jsme rekordmanem roku!

Publikováno: 26.05.2022

V loňském roce si náš zámek připsal celkem 3 nové české rekordy. Cenu jsme převzali ve Valdštejnských zahradách Senátu ČR.

Zámek Loučeň se stal rekordmanem roku 2021 v kategorii turistických cílů! Agentura Dobrý den z Pelhřimova nám zapsala celkem 3 rekordy. 

 První z rekordů patří našemu Adventnímu věnci, který v době adventu zdobí zámecké nádvoří. Věnec měří 15.67cm a jeho svíce dosahují do výšky 187cm. Při jeho přípravě každoročně spotřebujeme přes dva valníky chvojí a větviček.
Druhý rekord patří loňskému vánočnímu stromečku, který byl umístěn v zámecké jídelně. Se svou výškou 5m a 9mm se totiž jedná o nejvyšší živý stromeček umístěný v interiéru zámku.
Třetím rekordem se může pyšnit výše zmiňovaný stromeček, který byl kromě své výšky unikátní i svými ozdobami. V rámci oslav Pivovarského průmyslu na něm totiž bylo celkem 272 ozdob s pivovarským motivem a stal se tak rekordmanem i v této kategorii. 

Předání cen proběhlo v krásných prostorách Valdštejnských zahrad Senátu ČR v Praze.
https://www.dobryden.cz/udalosti/festival-pelhrimov-mesto-rekordu/rekordmani-roku-byli-oceneni-v-senatu/

 Je nám velkou ctí, že můžeme být v České knize rekordů zapsáni vedle dalších úžasných počinů a výkonů a již nyní plánujeme, jaké nové rekordy překonáme v roce 2022!


Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: