Jsme rekordmanem roku!

Jsme rekordmanem roku!

Publikováno: 26.05.2022
Jsme rekordmanem roku!

V loňském roce si náš zámek připsal celkem 3 nové české rekordy. Cenu jsme převzali ve Valdštejnských zahradách Senátu ČR.

Zámek Loučeň se stal rekordmanem roku 2021 v kategorii turistických cílů! Agentura Dobrý den z Pelhřimova nám zapsala celkem 3 rekordy. 

 První z rekordů patří našemu Adventnímu věnci, který v době adventu zdobí zámecké nádvoří. Věnec měří 15.67cm a jeho svíce dosahují do výšky 187cm. Při jeho přípravě každoročně spotřebujeme přes dva valníky chvojí a větviček.
Druhý rekord patří loňskému vánočnímu stromečku, který byl umístěn v zámecké jídelně. Se svou výškou 5m a 9mm se totiž jedná o nejvyšší živý stromeček umístěný v interiéru zámku.
Třetím rekordem se může pyšnit výše zmiňovaný stromeček, který byl kromě své výšky unikátní i svými ozdobami. V rámci oslav Pivovarského průmyslu na něm totiž bylo celkem 272 ozdob s pivovarským motivem a stal se tak rekordmanem i v této kategorii. 

Předání cen proběhlo v krásných prostorách Valdštejnských zahrad Senátu ČR v Praze.
https://www.dobryden.cz/udalosti/festival-pelhrimov-mesto-rekordu/rekordmani-roku-byli-oceneni-v-senatu/

 Je nám velkou ctí, že můžeme být v České knize rekordů zapsáni vedle dalších úžasných počinů a výkonů a již nyní plánujeme, jaké nové rekordy překonáme v roce 2022!


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací