Jsme rekordmanem roku!

Jsme rekordmanem roku!

Publikováno: 26.05.2022
Jsme rekordmanem roku!

V loňském roce si náš zámek připsal celkem 3 nové české rekordy. Cenu jsme převzali ve Valdštejnských zahradách Senátu ČR.

Zámek Loučeň se stal rekordmanem roku 2021 v kategorii turistických cílů! Agentura Dobrý den z Pelhřimova nám zapsala celkem 3 rekordy. 

 První z rekordů patří našemu Adventnímu věnci, který v době adventu zdobí zámecké nádvoří. Věnec měří 15.67cm a jeho svíce dosahují do výšky 187cm. Při jeho přípravě každoročně spotřebujeme přes dva valníky chvojí a větviček.
Druhý rekord patří loňskému vánočnímu stromečku, který byl umístěn v zámecké jídelně. Se svou výškou 5m a 9mm se totiž jedná o nejvyšší živý stromeček umístěný v interiéru zámku.
Třetím rekordem se může pyšnit výše zmiňovaný stromeček, který byl kromě své výšky unikátní i svými ozdobami. V rámci oslav Pivovarského průmyslu na něm totiž bylo celkem 272 ozdob s pivovarským motivem a stal se tak rekordmanem i v této kategorii. 

Předání cen proběhlo v krásných prostorách Valdštejnských zahrad Senátu ČR v Praze.
https://www.dobryden.cz/udalosti/festival-pelhrimov-mesto-rekordu/rekordmani-roku-byli-oceneni-v-senatu/

 Je nám velkou ctí, že můžeme být v České knize rekordů zapsáni vedle dalších úžasných počinů a výkonů a již nyní plánujeme, jaké nové rekordy překonáme v roce 2022!


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací