První máj – připomínka 20 let vstupu do EU

První máj – připomínka 20 let vstupu do EU

středa 1. května 2024
Již proběhlo - těšte se na příští ročník

První máj lásky čas, a letos na tento den připadá i speciální výročí. Zámek Loučeň má velký důvod to oslavit.

Tradičně zveme naše návštěvníky k prvomájovému políbení pod rozkvetlými stromy. Letos však stromy rozkvetly podstatně dříve, na Velikonoce, a tak jsme se rozhodli využít svátek 1. Máje k zcela jiné oslavě.

Vstup České republiky do Evropské unie před 20 lety, 1.5.2004, byl významným okamžikem pro loučeňský zámek. Díky evropským fondům jsme získali dotaci na celkovou rekonstrukci areálu v letech 2005-2007. Bez nich by dnes zámek nebyl tím, čím je, a nemohl by přinášet tolik radosti svým návštěvníkům.

Na počest vstupu do EU vysadíme v zámeckém parku v pravé poledne  památný strom. Zatím je to překvapení, o jaký druh se bude jednat, ale bude to strom kvetoucí. To aby mohl připomínat svými květy vždy na 1.května tento historický okamžik. Bude symbolizovat rozkvět, který se před 20 lety nastartoval.

A pokud 1.května ještě pokvetou některé stromy, přichystáme tradiční mapku parku s vyznačením míst, na kterých můžete svátek lásky oslavit polibkem.

 

Tento den platí běžné vstupné.

Vstupenky můžete zakoupit zde: https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky

A proč návštěvu parku nespojit s piknikem?  Rezervovat svůj piknikový koš můžete zde.

 


Fotogalerie - První máj – připomínka 20 let vstupu do EU

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: