Příběh vánočního stromečku

Příběh vánočního stromečku

23. listopadu 2024 - 23. ledna 2025

Již sedmý ročník Příběhu vánočního stromečku, letos s podtitulem Cesta kolen světa, začíná již 23. listopadu. Vánoční atmosféra, nazdobené stromečky i průvodci v kostýmech na vás budou čekat každý den v týdnu, včetně sobot a nedělí, až do 23. ledna 2025.

Pro letošní Příběh vánočního stromečku jsme připravili tématicky ozdobené stromečky doslova “od A do Z”. Abeceda vánoc začíná na nádvoří “Adamem”, biblickým příběhem o vyhnání z ráje, který stojí na moderním fenoménem vánočních stromečků. V každé další zámecké komnatě na vás čeká další písmeno, stromeček i vyprávění o vánočních zvycích.

Ozdoby všech tvarů i barev

Celkem 20 stromečků nazdobencýh stovkami ozdob potěší oči dětí i dospělých. Můžete se těšit na Bílozlatý, Hvězdný nebo Tříkrálový stromeček. Všechny stromečky jsou úplně nové, s novým tématem a ozdobami.

Všechny ozdoby jsou české a pochází z naší sesterské firmy Koulier z Oflendy. Kromě prohlídek na vás čeká naše dílna, kde si můžete nazdobit vlastní ozdobu nebo si nějakou zakoupit na Váš stromeček.

Největší adventní věnec i světelná show

Od první adventní soboty můžete na nádvoří zámku obdivovat také největší adventní věnec v Česku. Současně promítáme na zámek i světelně-hudební show a to každý den. Ve všední dny v 16:30 a 17:00 hodin. O víkendech a svátcích od 16:30 do 19:00 hodin,  každých 30 minut.

Kdy je ten nejlepší čas na návštěvu?

Dopolední prohlídky Příběhu vánočního stromečku jsou určeny zejména školním skupinám. Seznámit se s příběhem Vánoc mohou přijet žáci mateřských a základních škol až do vánočních prázdnin.

Zámek Loučeň je pro veřejnost otevřen každý den (i v pondělí), včetně Štědrého dne, vánočních svátků i Nového roku. Doporučujeme i velmi oblíbené večerní prohlídky zámku, které budou probíhat každou sobotu až do 30.12.2023.

Vstupenky

Velmi nás těší tradičně velký zájem návštěvníků. Těm, kteří chtějí mít jistotu, že naše stromečky uvidí v konkrétní den či hodinu, doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji.

Předprodej vstupenek

Předem zakoupené vstupenky návštěvníci předkládají ke kontrole a výměně za identifikační náramky pro vstup do areálu na pokladně zámku v infocentru hned u vchodu. Doporučujeme příchod alespoň 15 minut před začátkem prohlídky.

Jednotná cena:

Obsahuje prohlídku "Příběh vánočního stromečku" 

 • Víkendy, svátky a vánoční prázdniny:  300 Kč
 • Všední dny mimo prázdniny: 265 Kč
 • Prohlídky ve všední dny mimo prázdniny vždy ve 12:00, 14:00 a 16:00 hodin ( 18:00 po předchozí rezervaci)
 • prohlídky víkendy, svátky a vánoční prázdniny 11:00 - 20:00 hodin
 • Pouze park s labyrinty: 100 Kč (neplatí na vstup do světelného parku "Světla vyprávějí" denně od 16 do 20 hodin)

Pro školy:

 • Prohlídky zámku s "Příběhem vánočního stromečku" ve všední dny od 17.11. do 21.01.
 • Rezervace předem nutná: infocentrum@zamekloucen.cz, +420 325 585 228
 • Cena pro školní skupiny: 160 Kč na žáka
 • V ceně prohlídka s kostýmovanou postavou, čaj, dílnička se zdobením vánočního  perníku, park s labyrinty a od 25. 11. na nádvoří největší adventní věnec v Česku.
 • Zámek se v zimě temperuje
 • Možnost objednání obědů

Novinka pro školy: zdobení vánoční ozdoby

 • Tvůrčí dílničku je možné přiobjednat k vánoční prohlídce zámku za 150 Kč na žáka.
 • Cena obsahuje skleněnou vánoční kouli, materiál na zdobení, krabičku na bezpečný převoz.
 • Rezervace předem nutná: infocentrum@zamekloucen.cz, +420 325 525 228, nebo kontakt exkurze

Ke vstupence "Příběh vánočního stromečku" vstupné do parku s labyrinty do 16:00 hod zdarma. Neplatí na "Světla vyprávějí - samostatná vstupenky

Logo


Fotogalerie - Příběh vánočního stromečku

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: