Příběh vánočního stromečku

Příběh vánočního stromečku

17. listopadu 2023 - 21. ledna 2024

Již šestý ročník "Příběhu vánočního stromečku" s příběhem adventu a Vánoc.

Podrobnosti k "Příběhu Vánočního stromečku" 2023 připravujeme.

 

Již pošesté se zámek Loučeň zahalí do vánoční atmosféry díky unikátní akci s názvem Příběh vánočního stromečku, která každoročně patří mezi nejúspěšnější akce celého roku.

 Zámek Loučeň pořádal adventní prohlídky od začátku svého otevření v roce 2007, ale Příběh vánočního stromečku se začal psát až v roce 2017, kdy zde ve vstupní hale loučenští zavěsili jeden stromeček špičkou dolů. Díky tomu pak průvodci začali vnímat čím dál větší zájem návštěvníků o příběhy spjaté s historií Vánoc, tradicemi zdobení vánočních stromečků a vánoční tematiky celkově, proto se v roce 2018 poprvé připravila kompletní výstava, která nemohla nést jiný název než právě Příběh vánočního stromečku.

Pokud si myslíte, že kouzlo výstavy je pouze v umístění nazdobených stromečků do zámecké expozice, jste na omylu. Jak již mají na zámku Loučeň ve zvyku, výstava bude opět vyladěna do posledního detailu.

 „Loňský ročník skončil 15. ledna 2023 a od 16. ledna jsme začali připravovat ten letošní“, uvádí se smíchem ředitelka zámku Kateřina Šrámková. „Výstava každý rok běží od listopadu do ledna, pro nás jsou ale přípravy celoroční – od návrhu nosného tématu až po nápady na instalace jednotlivých stromečků tak, aby dávaly smysl pro daný koncept a hlavně, aby naše návštěvníky bavily a přinesly jim radost.“, dodává Kateřina Šrámková.

 Výstava již tradičně nabídne více než dvacítku stromečků, každý se svým unikátním příběhem.

 Kde vznikla tradice vánočního stromku? Jaké byly první stromečky Evropě? Jak vypadaly před sto lety, jak vypadají dnes? Jak tomu bylo u britské královské rodiny a jak v alpské chaloupce? Jak se slaví Vánoce v jiných zemích světa a kdo tam naděluje dárky? To vše se návštěvníci dozvědí během prohlídky zámku. Děti si navíc z prohlídky budou moci odnést speciální dopis pro Ježíška.

 „Dopolední prohlídky Příběhu vánočního stromečku jsou určeny zejména školním skupinám“, seznámit se s příběhem Vánoc přijíždějí žáci mateřských a základních škol až do vánočních prázdnin, uvádí Vratislav Zákoutský, kastelán Zámku Loučeň. „Zámek je pro veřejnost otevřen každý den, včetně Štědrého dne, vánočních svátků i Nového roku a velmi oblíbené jsou večerní prohlídky zámku, které budou probíhat každou sobotu až do 26.12.2023“ dodává kastelán. 

Předprodej vstupenek  na: 

https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky

Předem zakoupené vstupenky prosím předložte ke kontrole a výměně za náramky pro vstup do areálu na pokladně zámku v infocentru hned u vchodu. Přijďte prosím alespoň 15 minut před započetím prohlídky.

Děkujeme!

 

Cena: 

Obsahuje prohlídku "Příběh vánočního stromečku" a vstupné do parku a labyrintária

Jednotná:

Víkendy, svátky a vánoční prázdniny 250 Kč

Všední dny mimo prázdniny 200 Kč

Prohlídky ve všední dny mimo prázdniny vždy ve 12:00, 14:00 a 16:00 hod

Pouze Park s labyrinty 100 Kč


Pro školy:

Prohlídky zámku s "Příběhem vánočního stromečku" ve všední dny od 17.11. do 21.01.

Rezervace předem nutná: infocentrum@zamekloucen.cz, 325 585 228

Školní skupiny  cena 160 Kč na žáka

V ceně prohlídka s kostýmovanou postavou, čaj, dílnička se zdobením vánočního  perníku, park s labyrinty a od 25. 11. na nádvoří největší adventní věnec v Česku.

Zámek se v zimě temperuje

Možnost objednání obědů


Novinka 

Tuto dílničku je možné přiobjednat k vánoční prohlídce zámku za 150 Kč na žáka.

Cena obsahuje skleněnou vánoční kouli, materiál na zdobení, krabičku na bezpečný převoz. Rezervace předem nutná: infocentrum@zamekloucen.cz, 325 525 228, nebo https://www.zamekloucen.cz/kontakt-exkurze
Fotogalerie - Příběh vánočního stromečku

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: