Příběh lásky: 60 společných let Marie a Alexandra

Příběh lásky: 60 společných let Marie a Alexandra

3. února – 1. března 2024
Již proběhlo - těšte se na příští ročník

Láska hýbe světem, spojuje lidi napříč kulturami a generacemi, nastoluje v přírodě řád a harmonii. Zima pomalu končí, a kdy jindy vyprávět příběh jedné velké lásky než před pukáním prvního kvítí.

Příběh lásky je poutavá historická prohlídka z doby Rakouska-Uherska a první republiky. Vypráví osudy manželského páru knížete Alexandra a kněžny Marie Thurn-Taxis, který na zámku Loučeň strávil neuvěřitelných 59 let. Vychovali zde společně 3 syny, měli 12 vnoučat, a dokonce se dožili i pravnoučátek.

Poznejte lásku všemi smysly

Připravili jsme pro vás autentické prohlídky v dobových kostýmech, zazní tóny klasické hudby, uslyšíte nejkrásnější zamilované verše a ucítíte příjemnou vůni exotického jídla. Přijďte k nám na Zámek Loučeň poznat historii skrze současný pohled a převzít inspiraci!

Příběh lásky můžete navštívit od soboty 3. února do pátku 1. března 2024

Prohlídky probíhají ve všední dny ve 12:00, 14:00 a 16:00.

O víkendech jsou prohlídky každou hodinu od 11:00 do 16:00

Na prohlídku platí běžné vstupné zámku

Kupte si vstupenku online

Na zámku láska nekončí

Krásný den doporučujeme zakončit romantickou večeří v zámeckém hotelu Maxmilian, nebo ještě lépe strávit na zámku celou noc v některém z našich hotelových pokojů, v zámeckém apartmánu či v Domečku knížete Alexandra.
 

 "Aby jedna lidská bytost milovala tu druhou, je zřejmě nejtěžší úkol ze všech. Všechno ostatní je pouhá příprava" - Rainer Maria Rilke

"Veliká láska? Já myslím, že to je, když dva lidé se dovedou snášet po celý život, oddaně a věrně" - Karel Čapek


Fotogalerie - Příběh lásky: 60 společných let Marie a Alexandra

Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: