Příběh lásky - 60 společných let Marie a Alexandra

Příběh lásky - 60 společných let Marie a Alexandra

11. února 2023 - 12. března 2023
11. února 2023 - 12. března 2023 Příběh lásky - 60 společných let Marie a Alexandra

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Kdy jindy vyprávět příběh lásky, když ne v únoru? A jak jinak než vyprávěním skutečné velké a naplněné lásky? Kněžna Marie a kníže Alexandr prožili na Loučeni 59 let společného života.

 
Přijďte v únoru zažít příběh velké, naplněné a bouřlivé lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Princ a princezna se vzali z lásky, a to vůbec nebylo v jejich kruzích běžné, 19.dubna 1875 v Benátkách. A tímto dnem začali  psát knihu jejich společného života. Knihu, která bude dlouhá, ale rozhodně ne nudná.

Marie a Alexandr spolu procestovali celý svět, vychovali tři syny, svojí lásku dali  12 vnoučatům a dočkali se i pravnoučat. Jejich společný příběh se uzavřel po 59 letech, kdy zemřela Její Jasnost kněžna Marie.

Erich princ z Thurnů a Taxisů, nebo někdo jiný ze členů knížecí domácnosti, Vás provede příběhem lásky nejen jeho rodičů a členů rodiny, ale i s láskou ve všech jejích formách. Seznámí Vás se symboly lásky, s láskou k rodné zemi a ke kořenům ze kterých jsme vyšli, s láskou k potřebným, s láskou k hudbě a umění. Neopomeneme ani lásku mateřskou a prarodičovskou. Princ Erich si pro vás připraví některé  zvláštní  projevy lásky v exotických zemích a kulturách a také vývoj vnímání lásky v dějinách lidstva.
 
Během prohlídky budete poznávat  lásku všemi smysly. Zazní krásné tóny hudby, uslyšíte nejkrásnější zamilované verše, ucítíte příjemnou vůni.
 
 
"Aby jedna lidská bytost milovala tu druhou, je zřejmě nejtěžší úkol ze všech. Všechno ostatní je pouhá příprava"
-Rainer Maria Rilke
 
"Veliká láska? Já myslím, že to je, když dva lidé se dovedou snášet po celý život, oddaně a věrně"
-Karel Čapek
 
P.S. Nečekejte příběh běžného manželství příslušníků nejvyšší aristokracie před 100 lety. Víc ale neprozradíme .....

Krásný večer doporučujeme zakončit romantickou večeří v zámeckém hotelu Maxmilian, nebo ještě lépe strávit na zámku celou noc v některém z našich hotelových pokojů, nebo v zámeckém apartmánu či v Domečku knížete Alexandra. https://www.zamekloucen.cz/zamecke-ubytovani

Zámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den od 11.2. do 12.3. Ve všední dny od 12:00, 14:00 a 16:00 hod, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Doporučujeme zakoupit vstupenky předem. 
 
Cena:

Na prohlídky zámku platí jednotné vstupné 200 Kč na osobu. Vstupenka obsahuje i vstup do parku s labyrinty

Vstupné pouze do parku s labyrinty 100 Kč jednotné vstupné

Vstupenky můžete zakoupit zde: https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky

 

Fotogalerie akce - Příběh lásky - 60 společných let Marie a Alexandra

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací