Květ(n)omluva

Květ(n)omluva

29.dubna 2023 - 4.června 2023
Již proběhlo - těšte se na příští ročník

Netradicni prohlídka, při které Vás zámkem kromě jednoho z členů knížecí rodiny provedou také květiny a budou Vám vyprávět svůj příběh. S květinami a s květinovou vílou Jiřinkou se potkáte i v zámeckém parku a kdo vyřeší tajenku tak toho Jiřinka i odmění.

V sobotu 20.5. je celý zámecký areál uzavřen. Děkujeme za pochopení.
 
Květen je měsícem lásky. O té vám při prohlídkách zámku často vyprávíme. Tentokrát budou příběhy ze zámeckého života kromě průvodců vyprávět i květiny. Na loučeňský zámek totiž dorazí květomluva. Každá z nich vypráví svůj jedinečný příběh a v doprovodu knížecího komorníka, kněžny Marie nebo samotného knížete Alexandra se můžete těšit na krásný zážitek!
 
Píšete si se svými blízkými vzkazy? Na papírek na ledničku, na stůl, na nástěnku, nebo pomocí mobilu či tabletu? A víte, že myšlenky, vzkazy nebo city můžete vyjádřit i prostřednictvím květin? V minulosti se tak konalo v mnohem větší míře, a tak jsme se rozhodli květomluvu pozvat k nám na loučeňský zámek, abyste si malou ukázku mohli prohlédnout a něco se o ní dozvědět.

Jaké vzkazy si mezi sebou posílali kníže Alexandr a kněžna Marie, kteří spolu strávili 59 let společného života? Nebo princ Erich s kněžnou Gabrielou, kteří spolu měli devět dětí? A týká se květomluva jen lásky, nebo toho můžete květinami vyjádřit mnohem více? Možná vás překvapí, co už o květomluvě víte, a ještě více to, co o ní zatím netušíte.

 
 
Prohlídky zámku ve všední dny ve 12:00, 14:00 a 16:00 hod. O víkendech od 10:00 do 17:00 hod
Doporučujeme zakoupit vstupenku předem na vámi zvolený čas na: https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky.
Po prohlídce obdržíte drobnost jako vzpomínku a inspiraci.
 

Květ(n)omluva i v parku

Květ(n)omluvou bude v máji žít i náš zámecký park. Navážeme na naši cestu kolem světa, kterou  představují fotopointy protějšků našich labyrintů ve světě. 

V květnu si navíc můžete užít zábavné putování "Za květinami celého světa". Vybrali jsme pro vás sedm květin ze sedmi míst světa. Při příchodu dostanete speciální květinovou mapku, při putování budete řešit tajenku, dozvíte se zajímavosti ze života květin  a na závěr si odnesete originální dárek od naší zámecké květinové víly Jiřinky, který vás jistě bude těšit ještě dlouho po návštěvě zámku Loučeň. Víc už ale neprozradíme...

Park s labyrinty je otevřen každý den. Ve všední dny od 9:00 do 18:30 hod, v sobotu  až do 21:00 hod.

 

20.5. je uzavřen celý areál z důvodu konání soukromé akce.

Děkujeme za pochopení

Na akci platí běžné vstupné.


Logo Koulier

České Vánoční ozdoby z Oflendy

Více informací

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: