Videogalerie Webkamera Otevírací doba a ceník E-shop Kalendář akcí
Nejoblíbenější pobytové a zážitkové balíčky
Čokoládové prohlídky

Čokoládové prohlídky

Kde se vzala na světě čokoláda? To Vám i Vašim dětem sdělí kněžna, kníže či komorník. Jeden z nich se stane Vaším průvodcem při speciálních čokoládových prohlídkách zámku. V jejich průběhu se bude o čokoládě nejen mluvit. Čokoláda se bude i koštovat! - a to ne jen tak ledajaká!

Čokoládová prohlídka - tajemství čokolády

Zažili jste už někdy pocit, že návštěva muzea či zámku je jedna velká nuda? V tom případě jste jeli jinam, než k nám na Loučeň. U nás se děti a především jejich rodiče perou o termíny speciálních prohlídek, které pořádáme v hlavní sezóně (minimálně v měsících červen až září)

Pokud přijedete na zámek v odpoledních hodinách, máme tu pro Vás jednu alternativu, která by mohla Vás a případně i Vaše děti nadmíru zaujmout. Co byste říkali na čokoládové prohlídky? Kněžna v nádherných šatech nebo jiný člen knížecí domácnosti Vám kromě zajímavostí ze zámku a podzámčí neopomene během prohlídky sdělit, odkud se čokoláda vzala, a z čeho se vlastně vyrábí. Už jste si někdy promnuli v rukou kakaové boby, které dávají našim ústům tuhle sladkou pochoutku?

Ochutnávky čokolády?

A co by to bylo za čokoprohlídku, kdyby se na ní o čokoládě jenom mluvilo? Čokoláda při ní pochopitelně musí projít i Vašimi chuťovými pohárky, ať už jste děti, nebo dospělí! A ne čokoláda jen tak ledajaká! Během prohlídky ochutnáte v několika společenských salónech jak chutná čokoláda z kakaovníkových plantáží Jižní Ameriky či Afriky, dále různé druhy mléčné čokolády a také výtečnou francouzskou bíllou čokoládu. . Vaše mlsné jazýčky budou moci ohodnotit, jaká je nejlepší: ta, která tak chutnala knížeti Alexanderovi, ta, kterou si nechávala přivážet na zámek kněžna Marie, nebo ta, kvůli které se na zámek vrátil slavný německý básník Rainer Maria Rilke? Samozřejmě nebude chybět čokoláda oříšková a také značková švýcarská. Vybraná čokoláda na zámku, na kterém se scházela vybraná společnost.

Pro pány jsme přichystali na závěr prohlídky speciální překvapení: absintové pralinky. Jemnější dámské jazýčky zakmitají blahem při konzumaci nugátové pralinky. Máme přichystané také speciální pralinky pro děti: je libo bonbón ve tvaru autíčka, lodičky, nebo snad nějaké roztomilé postavičky?

Kdy přijet na čokoládovou prohlídku?

  • Čokoprohlídky organizujeme od 25.2. do 16.4. 2017 o víkendech a svátcích, začátek prohlídky je vždy v 15:00 hod. Prohlídkou Vás provede Bílá paní Loučeňská.
  • Čokoprohlídky organizujeme v dubnu, květnu, červnu, září, říjnu a listopadu pouze o víkendech, svátcích a prázdninách v 17:00.
  • V případě zájmu návštěvníků budou vypsané další časy prohlídek, pokud bude prohlídka v 17:00 naplněna 35 osobami. Doporučujeme rezervovat místo v prohlídce předem.

Kolik zaplatíme za takový neobvyklý čokoládový zážitek?

Čokoládové prohlídky - fotogalerie

Čokoládové prohlídky 1 Čokoládové prohlídky 2 Čokoládové prohlídky 3 Čokoládové prohlídky 4 Čokoládové prohlídky 5 Čokoládové prohlídky 6 Čokoládové prohlídky 7
Rezervujte si prohlídku ještě dnes!

Nakupujte

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý!

Do e-shopu!

Rezervujte

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku dopředu!

Rezervovat!

Zavolejte

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

+420 325 585 228
Kontaktujte nás! Telefon - ikona

Máte-li jakékoliv otázky, nápady, požadavky nebo podněty, neváhejte nás kontaktovat...

Infocentrum
Tel.: +420 325 585 228
Tel.: +420 727 900 616 infocentrum@zamekloucen.cz

Kastelán
Tel.: +420 602 397 589
Rezervace
Newsletter
Ikona - Email Ikona - Facebook

Přihlaště se k odběru novinek zámku Loučeň!

Kde nás najdete?

N 50' 17.143

E 15' 01.204

Zámek loučeň - Mapa

Kudy se k nám jede?

Mapa areálu
Zámecký areál Loučeň

Mapu celého areálu naleznete zde.

Kudy k nám
Zámek Loučeň

Loučeň č. p. 1
289 37 Loučeň
Tel.: +420 727 900 616
infocentrum@zamekloucen.cz
zamek@zamekloucen.cz

Zobrazit kompletní kontakty

Zámek Loučeň - Mapa areálu

Mapa v plné velikosti na Google maps, zde.

Aktuálně z facebooku

Copyright © 2017 Zámek Loučeň

Zámek Loučeň & Zámecký hotel Maxmilián v Loučni hodnocení