Zvířata v zámeckém parku si užijí vánoční dárky už 8. prosince

Zvířata v zámeckém parku si užijí vánoční dárky už 8. prosince

Publikováno: 01.12.2013
Zvířata v zámeckém parku si užijí vánoční dárky už 8. prosince

Vánoce jsou svátky sounáležitosti. Tu můžete u svých dětí podnítit už druhou adventní neděli, tedy 8. prosince, kdy se chystají Přírodní vánoce pana nadlesního. Tedy výlet na stanoviště zvířat v zámeckém parku, při kterém dostanou čtyřnozí obyvatelé parku a také ptáci několik dobrot.

Advent na zámku zahájil o první adventní neděli, tedy 1. prosince, křest největšího adventního věnce Česka čtyřmi anděly. Obří věnec zdobí kruhovou zámeckou kašnu a svým průměrem 15, 67 m bude lákat návštěvníky až do Tří králů. „Rodinný portrét, nebo snímek celé třídy u tohoto věnce může být jistě nevšední ozdobou domácích nebo školních fotoalb," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek. Ve stejný den také kněžna sbírala většinou malovaná vánoční přáníčka pod stromem přání v jedné z historických zámeckých komnat.

O týden později, 8. prosince, se na Loučeni chystá další program s názvem Přírodní vánoce pana nadlesního. „Jeho hlavním hrdinou bude tentokrát knížecí nadlesní, který vezme děti do zámeckého parku, aby jim společně s nimi připravil pár zvířecích pochoutek, od klasů kukuřic, přes lůj a další krmi," sdělil Jiří Senohrábek. Účast na třech zhruba hodinových pochůzkách se zasvěceným výkladem, které začínají v 11, 13 nebo 15 hodin, předběžně přislíbila také kněžna Marie a kníže Alexander Thurn - Taxis.

I o posledních dvou adventních nedělích bude na zámku živo: V neděli 15. prosince si při netradičních předvánočních prohlídkách nazvaných Adventní naschvály Bílé paní přijdou na své především ti, kteří se v čase předvánočního shonu touží zastavit a pousmát. „V neděli 22. prosince pak nastane odpoledne ten správný čas pro adventní koncert v zámeckém kostele a následný, už 7. loučeňský živý betlém," doplnila informaci k poslednímu programu zámeckého adventního cyklu Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň.

PŘÍRODNÍ VÁNOCE PANA NADLESNÍHO
Neděle 8. prosince, Začátky výprav do parku za zvířátky v 11.00, 13.00 a 15.00 hod.

Jednotné vstupné: 50 Kč (zahrnuje i vstup labyrintů)
Jednotné vstupné včetně adventní prohlídky s dárkem pro děti: 120 Kč

ADVENTNÍ PROHLÍDKY ZÁMKU
Víkendy až do 22. prosince 11.00 - 16.00 hod.

Jednotné vstupné 120 Kč


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací