4.adventní neděle: Živý betlém na Loučeni a odpoledne plné zábavy

4.adventní neděle: Živý betlém na Loučeni a odpoledne plné zábavy

Publikováno: 16.12.2013
4.adventní neděle: Živý betlém na Loučeni a odpoledne plné zábavy

Živý betlém vznikne o poslední adventní neděli, tedy 22. prosince, na nádvoří loučeňského zámku již posedmé. Ale i ti, kteří se ho chystají navštívit opakovaně, na něm letos najdou mnoho nového: Doprovodný program totiž představí klíčové postavy betlému v širším kontextu. Na Loučeň můžete ve stejný den přijít také na adventní koncert.

Pozvánku na bohatý program ve 4.adventní neděli můžete letos na Loučeni využít již posedmé. Chystá se na Vás vskutku bohatá nadílka pro potěchu smyslů, ducha i chuťových pohárků.

Betlémské světlo rozsvítí v 13.00 čtvrtou adventní svíci.

Také čtvrtá svíce na největším adventním věnci v Čechách bude zapálena s úderem nedělní 13.hodiny na věži zámeckého kostela. Na rozdíl od těch předchozích bude k jejímu rozsvícení použito betlémské světlo, které pochází z věčného plamene v jeskynní kapli, ve které přišel ježíšek na svět, a které skauti rozvážejí po Evropě vlaky. Naše letošní betlémské světlo přijede do Nymburka vlakem z Brna a odtud si ho převezeme k nám, do zámecké kaple. A také vy si od nás můžete odnést betlémské světýlko do svých domovů, pokud nezapomenete s sebou přinést lucernu nebo krytou svíci. Zapomenete-li, nevadí, můžete zakoupit v našem infocentru.

Betlém v širších souvislostech

„Živý betlém se odehraje jako už tradičně v 16 hodin na nádvoří zámku, ale tentokrát se do Betléma můžeme přenést už dvě hodiny před jeho instalací a objevit širší souvislosti, aby návštěvníci znali pozadí života jednotlivých postav," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek. Odpoledne ve dvě hodiny tak vznikne na nádvoří - nebo v případě přílišného chladu či sněžení v oranžérii zámku - tesařská dílna jako připomínka skutečnosti, že svatý Josef, manžel P. Marie, Ježíšovy matky, zastával právě tesařské povolání. Činit se tu bude také kovář. Pastýře, kteří se v betlému přijdou poklonit Ježíškovi, bude vidět už předtím s živými ovečkami, které se jistě budou líbit hlavně dětem. Těm se navíc ukážou už brzy odpoledne rovněž Tři králové. A také Andělé, u nichž bude možné získat staročeské perníčky „Děti se rovněž budou moci odpoledne svézt na poníkovi, který je reminiscencí na oslíka ze chléva, v němž se narodil Ježíšek," slibuje Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň.

Adventní koncert ve výjimečně otevřeném kostele

O poslední adventní neděli se na Loučeni také tradičně otevírá zámecký kostel jako důstojné dějiště adventního koncertu. „Ten bude od 14 hodin jako obvykle předehrou ke zmíněnému živému betlému," řekl manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Koledy pod širým nebem živě

S muzikanty plzeňského MLSu, neboli Malého lidového souboru, si budete moct během svátečního odpoledne zazpívat koledy na nádvoří. Soubor tvoří mladí lidé, převážně posluchači či absolventi Konzervatoře Plzeň, kteří se folklóru věnují od dětství. Plzeňský MLS vychází z tradic muzikantského a pěveckého odkazu štrajchových a dudáckých kapel západních Čech.Nástrojové obsazení představují troje housle, dva klarinety, kontrabas, dudy a niněra - společně se zpěváky vytváří pestrý krojovaný program lidových písní a instrumentálních skladeb

Plzeň posílá kromě muzikantů na Loučeň také horkou novinku: svařený cider

Novinka letošní sezony v portfoliu plzeňského prazdroje, jménem Cider z Kingwoodu, se v zimních měsících podává ve své žhavé podobě: jako horký nápoj ozdobený plátkem jablka. Pokud jste již ochutnali a stali se jeho příznivci, máte o důvod více s námi strávit čtvrtou neděli adventní léta páně 2013. A pokud se tak za jakýchkoli důvodů nestalo, tak se přece nechcete loučit se starým rokem s pocitem, že nevíte, jak chutná tento plzeňský nováček, že ne?

Staročeský kuba, vinné klobásy a vánoční bramborový salát

Ani naši zámečtí kuchaří se nechtějí dát zahanbit a připravují pro Vás ojedinělou nabídku pro potěchu mlsných jazýčků. Houbového kubu neznají asi všichni z vás, nicméně všichni si ho mohou ochutnat k obědu či večeři v zámecké kantýně "Vtipná kaše". Společně s ním na našem adventním jídelním lístku zazáří oblíbená regionální specialita vánočních stolů: smažené vinné klobásy (od poděbradských řezníků jsou prý ty nejlepš)í, a jak jinak, než s bramborovým salátem. V neděli se bude chystat bramborový salát ve speciální vánoční úpravě, to si nenechte ujít !!!

Adventní prohlídky zámku po celý den již od 11 hodin

Slavnostně vyzdobený zámek se o poslední adventní neděli stane kulisou pro koktejl speciálních prohlídek, které představují to nejlepší a nejoblíbenější z naší nabídky:

  • 11:00 Prohlídka s Bílou paní
  • 12:00 Adventní prohlídka pro děti i dospělé
  • 13:00 Dětská vánoční prohlídka
  • 14:00 Adventníprohlídka pro děti i dospělé
  • 14:45 Prohlídka s Bílou paní
  • 16:30 Vánoční večerní prohlídka při svíčkách

Pro tradičně velký zájem doporučujeme prohlídky rezervovat předem, na tel 325 585 228, email infocentrum@zamekloucen.cznebo prostřednictvím formuláře zde

NEMŮŽETE-LI NA LOUČEŇ TUTO NEDĚLI, NEZOUFEJTE - Otevřeno máme i mezi Štědrým dnem a Novým rokem

Zámek Loučeň je otevřen zájemcům o vánoční prohlídky také od 25. prosince do 1. ledna vždy od 10 do 16 hodin. Poslední den v roce u nás navíc mohou především rodiny s dětmi oslavit v lehce exotickém duchu odpolední Silvestr v jednu.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

ŽIVÝ BETLÉM A ADVENTNÍ KONCERT
Neděle 22. prosince 2013 (4. adventní neděle)

Adventní koncert a další doprovodný program od 14 hod.
Živý betlém od 16 hod.

Jednotné vstupné na celý program i do labyrintů: 90 Kč
Jednotné vstupné na celý program, do labyrintů a na adventní prohlídku: 120 Kč


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací