V lednu je na zámku hodně nebezpečno: upíři, kam se podíváš

V lednu je na zámku hodně nebezpečno: upíři, kam se podíváš

Publikováno: 03.01.2013
V lednu je na zámku hodně nebezpečno: upíři, kam se podíváš

Zima nabízí na zámku Loučeň tradičně nevšední zážitky, na které tu v hlavní sezóně nenatrefíte. Letos jdeme s krutou pravdou ven: Knížecí rodina patří mezi upíry, jak se můžete přesvědčit při upírských prohlídkách každou lednovou sobotu.

Tuhle dlouho tutlanou pravdu už bohužel nelze dál držet pod zámkem: "Ano, přiznáváme, je to tak. Knížecí rodina ze zámku Loučeň není jen tak obyčejné modré krve. Její příslušníci jsou upíři," šokovala nedávným přiznáním novináře Kateřina Šrámková, jednatelka zámku.

Krvavá pravda novinářskou senzací

Vedení zámku muselo jít po nátlaku podezřívavých novinářů s pravdou ven. Během Hradozámecké noci na přelomu srpna a září se totiž objevilo několik případů, kdy se několik návštěvníků z výletu na hrad či zámek nevrátilo zpátky domů. Památek bylo tu noc otevřeno zhruba na osmdesát, pohřešovaní měli ale jedno společné: Osudné noci se vypravili právě na zámek Loučeň. Jak přiznala jednatelka zámku, za jejich zmizením stojí místní aristokratičtí upíři, kteří nedokázali zkrotit své hladové vášně.

Turisté: Místo strachu nadbíhají tragickým nehodám

Lidé jsou ale nepoučitelní. Místo vlny strachu vyvolaly tyto případy poslední Hradozámecké noci nebývalou vlnu zájmu návštěvníků, kteří se stále dotazovali na to, kdy se budou konat další upírské prohlídky. "Ti lidé nepochopili, že to není žádná akční podívaná, ale skutečně závažný kriminální případ, komplikovaný navíc tím, že upíři jsou postavami aristokratů z doby kolem roku 1900. Coby státní příslušníci rakousko - uherské monarchie tak nemohou být za své krvavé vraždy souzeni podle platných českých zákonů. A tak dál běhají na svobodě a krvelačně vítají další návštěvníky. Při nedávných adventních prohlídkách dokázali své vášně ukočírovat - v mírumilovném adventním období nebylo pohřešováno jediné dítě z těch takřka dvou tisíc příchozích. Ale protože knížecí rodinu znám zblízka, v lednu za ni opravdu nemohu ručit," říká bezradně manažer zámku Jiří Senohrábek.

Potenciální oběti blokují telefonní linky

Podle hesla "Kdo chce kam, pomozme mu tam" tak na zámku, kde stále řinčí telefony, začali přijímat rezervace na ony velmi žádané upírské prohlídky. Správě zámku nezbylo, než rezignovat a vyslyšet volání opakovaně volajících, aby se uvolnily linky a na zámek se tak mohli dovolal také slušní klienti romantických pobytů na zámeckém hotelu: Správa zámku tedy vypsala ony tzv. upírské prohlídky, vyvolané adrenalinovým naléháním senzacechtivých čtenářů bulvárních novin, zatím na každou lednovou sobotu vždy ve 14 a 15 hodin - tedy v termínech 5., 12., 19. a 26. ledna. "Naše infocentrum, které má neustále obsazené linky a jeho pracovníci už trpí opravdu příšernými bolestmi hlavy, návštěvníky varovalo, že tohle není žádná legrace. Nevěří, chtějí na vlastní oči vidět upíry. Dobrá, mají to mít," tvrdí rezolutně jindy laskavá Kateřina Šrámková a dodává: "Snad se po tomhle článku nebude počet nezodpovědných turistů ještě množit a tato slova o nebezpečnosti lednového setkání s upírskou knížecí rodinou vezmou lidé konečně vážně."

Upírské prohlídky, není-li Vám již život milý, můžete objednávat (objednávku předem ve Vašem zájmu velmi doporučujeme) v termínech 5., 12., 19. a 26. ledna, nebo 2. února vždy od 14 nebo 15 hodin na telefonu 325 585 228, nebo ještě lépe na mailu infocentrum@zamekloucen.cz. Pokud přežijete, ochutnáte v rámci prohlídky také krvavý upírský nápoj.

Pozor: Pro velký ohlas rozšiřujeme upírské prohlídky na každou sobotu až do konce února, a to vždy od 14 a 15 hodin!


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací