Leden jasný, výlet na Loučeni krásný

Leden jasný, výlet na Loučeni krásný

Publikováno: 10.01.2014
Leden jasný, výlet na Loučeni krásný

Lyžařským střediskům letošní leden nepřeje a my Vám rádi nabídneme náhradní program. Zámecký areál je otevřen po celý leden o víkendech a to za zvýhodněné ceny. Takže nezoufejte, nemůžete-li na běžky či lyže, a udělejte si letos v lednu výlet na zámek!

V zimních měsících zpravidla panstvo ze zámku odjelo na plesovou sezonu do Vídně či do jiné evropské metropole a knížecí komnaty ztichly a osiřely. Z knížecího majordóma, který ví o zámku a o panství naprosto všechno, se tak stal na pár měsíců skutečný zámecký pán. Dohlíží na to, aby vše byl pořádek a vše fungovalo, až se panstvo na jaře vrátí.

V duchu této letité tradice jsme na letošní leden připravili ZIMNÍ PROHLÍDKY S KNÍŽECÍM MAJORDÓMEM, který Vám vše na zámku ukáže a to i místa, kam se běžně nechodí, odhalí zajímavosti ze života zámecké rodiny, služebnictva a života na celém panství. Jako správný hostitel Vám nabídne pro zahřátí horký nápoj v rámci prohlídky.

Vždy v 14.00 se v rámci prohlídek koná prohlídka určená speciálně pro dětská ouška a jazýčky, dozvíte se a ochutnáte, co měly rády zámecké děti, jak na zámku bydlely, jak se vzdělávaly a také co v těch dobách mlsaly. Mňam!

Zámecký areál je v lednu otevřen od 10 do 16 hod, poslední prohlídka se koná v 15.00. Vstupné je 120 Kč (park + zámek) a 50 Kč (pouze park). Loučeňský majordómus se na Vás tedy těší každý víkendový den až do konce měsíce ledna.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací