Leden jasný, výlet na Loučeni krásný

Leden jasný, výlet na Loučeni krásný

Publikováno: 10.01.2014
Leden jasný, výlet na Loučeni krásný

Lyžařským střediskům letošní leden nepřeje a my Vám rádi nabídneme náhradní program. Zámecký areál je otevřen po celý leden o víkendech a to za zvýhodněné ceny. Takže nezoufejte, nemůžete-li na běžky či lyže, a udělejte si letos v lednu výlet na zámek!

V zimních měsících zpravidla panstvo ze zámku odjelo na plesovou sezonu do Vídně či do jiné evropské metropole a knížecí komnaty ztichly a osiřely. Z knížecího majordóma, který ví o zámku a o panství naprosto všechno, se tak stal na pár měsíců skutečný zámecký pán. Dohlíží na to, aby vše byl pořádek a vše fungovalo, až se panstvo na jaře vrátí.

V duchu této letité tradice jsme na letošní leden připravili ZIMNÍ PROHLÍDKY S KNÍŽECÍM MAJORDÓMEM, který Vám vše na zámku ukáže a to i místa, kam se běžně nechodí, odhalí zajímavosti ze života zámecké rodiny, služebnictva a života na celém panství. Jako správný hostitel Vám nabídne pro zahřátí horký nápoj v rámci prohlídky.

Vždy v 14.00 se v rámci prohlídek koná prohlídka určená speciálně pro dětská ouška a jazýčky, dozvíte se a ochutnáte, co měly rády zámecké děti, jak na zámku bydlely, jak se vzdělávaly a také co v těch dobách mlsaly. Mňam!

Zámecký areál je v lednu otevřen od 10 do 16 hod, poslední prohlídka se koná v 15.00. Vstupné je 120 Kč (park + zámek) a 50 Kč (pouze park). Loučeňský majordómus se na Vás tedy těší každý víkendový den až do konce měsíce ledna.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací