Zámkem prošel už 250 000. návštěvník

Zámkem prošel už 250 000. návštěvník

Publikováno: 19.07.2010
Zámkem prošel už 250 000. návštěvník

Zámek přivítal 19. července, tedy v pondělí, které je na jiných zámcích běžně zavíracím dnem, jubilejního 250 000. návštěvníka. Stala se jím jedenáctiletá Karolína Ocetníková z Lovosic, která s rodiči jezdí po českých hradech a zámcích velmi často.

Zatímco naprostá většina českých hradů a zámků v pondělí, po perném víkendu, zavírá své brány, na zámku Loučeň je otevřeno sedm dní v týdnu, tedy včetně pondělí.
A právě poslední pondělí zažili na Loučeni mimořádný den. „V prohlídce zámku, která začala přesně v poledne, totiž prošel naším zámeckým areálem 250 000. návštěvník. Stala se jím jedenáctiletá Karolína Ocetníková z Lovosic, která přijela na Loučeň s rodiči, sestrou Eliškou a sestřenicí Nelou," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku. Pro Karolínu i všechny příslušníky její rodiny to byla první návštěva loučeňského zámku. „Jezdíme na zámky pravidelně vždycky už od jara, ale v téhle sezóně jsme to stihli až o prázdninách. Loučeň je letos náš první navštívený zámek," řekla Kateřina Ocetníková, maminka jedenáctileté výherkyně.
První ze tří výher, předaných knížecím párem v dobovém kostýmu, si rodina užívala ihned po prohlídce zámku, kdy její členové v zámeckém parku rozprostřeli deku a snědli všechny dobroty, které obsahoval darovaný rodinný piknikový koš. Až do konce prázdnin se mohou Ocetníkovi také kdykoli přijít zdarma vykoupat do bazénu zámeckého hotelu. „Máme kousek odtud chalupu, takže to snad využijeme," okomentovala druhou výhru Kateřina Ocetníková. Čas pro užívání třetí výhry přijde o poslední adventní neděli, kdy se rodina zdarma podívá na loučeňský živý betlém. Jeden člen rodiny se do živého betlému dokonce může zapojit jako jedna z postav, správa zámku pro něj sežene kostým a dobrovolník se tak může spolu s dalšími tradičními postavami klanět na zámeckém nádvoří právě narozenému Ježíškovi. „Kostým si z nás nejspíš oblékne Kájina mladší sestra Eliška, to je taková herečka," promluvila o tom, jak se rodina popasuje s poslední, třetí výhrou, maminka Kateřina. „Na poslední advent určitě na Loučeň přijedeme, to bude pro děti zase další příjemné dobrodružství," dodala.
Zámek Loučeň je stále ještě nováčkem mezi českými turistickými objekty - otevřen pro turisty je teprve od 7. 7. 2007. Ročně sem ale už nyní zavítá kolem 95 000 návštěvníků. „Patříme do trojice nejnavštěvovanějších zámků středních Čech," tvrdí manažer zámku Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací