Zámek má nový rekord: poprvé přilákal za sezónu přes 100 000 hostů

Zámek má nový rekord: poprvé přilákal za sezónu přes 100 000 hostů

Publikováno: 23.11.2010
Zámek má nový rekord: poprvé přilákal za sezónu přes 100 000 hostů

Jsou pouze čtyři hrady a zámky v celých středních Čechách, které dokážou za jediný rok přilákat víc než 100 tisíc návštěvníků: Karlštejn, Křivoklát, Konopiště a nově i teprve tři roky otevřený zámek Loučeň.

Sychravé úterý 23. listopadu, 10 hodin 37 minut. Zámek Loučeň hlásí: Branou zámku právě prošel 100 000. návštěvník sezóny. Rekord loňského roku, kdy zámek hostil za 12 kalendářních měsíců celkem přes 94 000 návštěvníků, je tímto okamžikem překonán. A to zdaleka ještě není konec sezóny - až do 22. prosince je totiž zámek otevřen každý den předem objednaným skupinám , které budou přicházet na adventní prohlídky. A skupin je v průměru každý den kolem sedmi. Kromě toho zámek chystá vánoční programy na každou adventní neděli a se svými návštěvníky se rozloučí až poslední den v roce odpoledne originální slavností nazvanou Silvestr v jednu.

Osmiletý Otakar Polák, žák třetí třídy ZŠ Albrechtická v Praze - Kbelích na dnešní den asi dlouho nezapomene. Když jeho školní skupina vstupovala do historické ložnice knížete na zámku Loučeň, zastihla zdejšího zámeckého pána ještě spícího v posteli. Kroky a povídání dětí nicméně opozdilého spáče razantně probudily. "Kdo z Vás vešel do místnosti jako první, nevím, to jsem ještě spal. Ale zcela určitě vím, kdo z Vás ke mně dorazil jako sedmý - a to se dnes počítá. Ke včerejšku totiž na náš zámek zavítalo za letošní rok 99 993 návštěvníků. Chybělo nám tedy pouhých 7 hostů do kulatých sto tisíc. A tím sedmým hostem, který je tím pádem naším hostem jubilejním, jsi byl ty," ukázal čerstvě probuzený kníže Thurn - Taxis na kluka ve svetru rezavé barvy a výše uvedeného jména.

Jubilejní návštěvník pochopitelně neodešel s prázdnou: Ze zámku si odnesl jednorožce, jeden ze symbolů zdejšího zámeckého labyrintária. Rodiče Otakara Poláka, šťastného sedmého ranního hosta knížete Thurn - Taxise, budou mít doma jistě radost z volné rodinné vstupenky do zámku a jeho bludišť, kterou mohou využít kdykoli až do konce příštího roku.

Ani Otakarovi spolužácí neodešli ze zámku s prázdnou. Zúčastnili se jedné z prvních adventních prohlídek zámku Loučeň, které se letos pro velký zájem začaly pořádat již s předstihem před skutečným začátkem adventu v kalendáři. Z adventní prohlídky si každý z návštěvníků odnáší vlastnoručně nazdobený perník, čokoládovou figurku a hlavně malý dárek. Co je v zabaleném balíčku, je ovšem tajemstvím, které by mělo být prozrazeno až na Štědrý den pod vánočním stromečkem.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací