Zámek Loučeň má svoji vlastní mincovnu

Zámek Loučeň má svoji vlastní mincovnu

Publikováno: 11.06.2010
Zámek Loučeň má svoji vlastní mincovnu

Od letošního jara se na zámku Loučeň razí mince. Poté, co měla příležitostná ražba o Velikonocích úspěch u dětí, postavili zde vlastní mincovnu. Děti v ní samy mohou razit mince s motivy loučeňského zámku a labyrintária.

Nejen královská komora, ale i některá obzvlášť významná panská sídla mívala v minulosti svoji vlastní mincovnu - vzpomeňme třeba na šlikovský Jáchymov. O návrat ducha těchto starých mincovních tradic se nyní pokouší zámek Loučeň. Děti, které sem zavítaly už v květnu na školní výlet, byly prvními, kdo si mohl nové mincovny na zámku užít.

"Pan mincmistr se nyní, v novodobé současnosti, objevil na zámku Loučeň poprvé při letošních speciálních velikonočních prohlídkách. Tehdy si mohly děti přímo na zámecké chodbě v průběhu prohlídky vyrazit vlastnoručně svoji minci - šlo o příležitostnou pamětní minci s motivem Velikonoc 2010 na zámku Loučeň. Na minci se objevilo veselé kuře s knížecí korunkou. Protože tahle zkušenost sklízela u dětí úspěch, vybudovali jsme po dohodě s mincmistrem samostatnou mincovnu, která bude stát před zámeckým nádvořím, v blízkosti někdejšího domku zahradníka, minimálně po celou letošní sezónu," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku.

Mincovna má podobu velkého dřevěného stánku. Děti si zde mohou vyrazit vlastnoručně pamětní minci se zámkem obklopeným labyrinty a postavou kněžny, se kterou se malí i velcí návštěvníci setkávají coby s průvodkyní. Nejpozději od poloviny června bude možné razit i druhou minci, kde kněžnu alternuje Bílá paní. "Bílá paní je na zámku Loučeň stále populárnější postavou, zvláště poté, co se v první červnový pátek odehrálo před televizními kamerami její ranní buzení," dodává Senohrábek.

V mincovně je možné prohlédnout si, nebo i zakoupit také staročeské historické mince. Oblíbené jsou též mince se zobrazením měsíčních znamení.

 

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací