Zámek Loučeň se ocitne uprostřed Afriky

Zámek Loučeň se ocitne uprostřed Afriky

Publikováno: 26.07.2011
Zámek Loučeň se ocitne uprostřed Afriky

Zámecký park na Loučeni bude v sobotu 6. srpna připomínat návštěvníkům Afriku. Připraveno je totiž Velké africké dobrodružství plné zábavných her, afrických pohádek a zvuku afrických bubnů. Děti se pod rukama šikovných malířů promění v zebry. Dojde i na historicky věrné vyprávění o knížecí africké expedici před sto lety.

V sobotu 6. srpna se zámek Loučeň ocitne zázračným způsobem uprostřed africké pevniny. Nejen pro děti tu totiž připravují Velké africké dobrodružství. „Kníže Alexander Thurn - Taxis, vlastník loučeňského zámku, podnikl téměř před sto lety dvě velké africké expedice. My teď vyrazíme po jeho stopách. A protože by to byl drahý výlet, nepojedeme my do Afriky, ale Afrika dorazí za námi na Loučeň. Takový exotický výlet bude finančně dostupný pro každého," říká manažer zámku Jiří Senohrábek.

Cestovatelská hra Po stopách knížete Alexandra

V zámeckém parku tak vznikne šest ryze afrických stanovišť, které budou bavit děti a zadávat jim úkoly v rámci celodenní dobrodružné hry Po stopách knížete Alexandra, kterou je možné průběžně absolvovat kdykoli počínaje 10. hodinou.

Co obnáší oblíbená keňská kiumbiáda?

Na zámeckém nádvoří se bude hrát oblíbená africká hra kiumbiáda. „Hra vznikla v Keni a zábavně pracuje s jednotlivými přírodními živly. Je to dobrá zábava pro celou rodinu. Tuto společenskou hru, pokud se Vám bude líbit při rozehraných partiích, si můžete u nás na zámku i koupit," tvrdí Jiří Senohrábek.

Suvenýry z rukou afrických domorodců

Kiumbiáda nebude tím jediným pravým africkým suvenýrem, který si budete moci ze zámku odnést. V komorní expozici v přízemí zadního traktu zámku se totiž otevře hned celý africký obchůdek se zbožím pocházejícím zaručeně z černého kontinentu. „Obchůdek se zaměřuje na africké umění. Nabídne ke koupi, ale třeba i jen pro potěchu oka skutečně originální předměty, které se tradičně vyráběly a vyrábějí u primitivních afrických kmenů," dodává Jiří Senohrábek. Trhákem obchůdku, který nabídne umění domorodců nejen z Afriky, ale i z Asie, Austrálie a Oceánie, budou hřebové fetiše Konga a hlavně impozantní masky z Burkiny Faso.

Pohádky s africkými zvířaty

Také oblíbené pohádky, jimiž většinou v odpoledním čase v termínu zámeckých slavností ožívá loučeňský amfiteátr, budou ryze na africké téma. Od 13 hodin se bude hrát pásmo pěti krátkých, desetiminutových bajek. Už ta první v pořadí má velmi lákavý název - jmenuje se O pošetilých opicích. Do děje jako přímí aktéři na jevišti budou zapojeny i děti z hlediště. V 15 hodin je pak na programu pohádka Jak šel Honza do světa. „Uvidíme, zda v ní klasický český hrdina dorazí až do Afriky," nechává otevřený prostor pro nečekané překvapení Jiří Senohrábek.

Africké bubny djembe-bongo v akci

K Africe patří také hudba. Bez snad nejtypičtějších afrických nástrojů, bubnů djembe-bongo, se pochopitelně Velké africké dobrodružství neobejde. A ke slovu přijde dokonce i typický australský dechový nástroj velkých rozměrů, didgeridoo. „Z Austrálie pocházejí předkové skotského cestovatele Blacka, který byl věrným a především velmi fundovaným průvodcem knížete Alexandra na jeho afrických expedicích. Samotný kníže-cestovatel a jeho průvodce v rámci odpoledního programu pochopitelně oživnou a nabídnou hned třikrát věrné vyprávění o obou dlouhých afrických cestách, jak ho kníže zanechal ve svých písemně zachycených, populárních přednáškách," doplňuje další důležitý bod programu manažer loučeňského zámku.

Máte doma dceru? Promění se Vám v zebru!

Protože veškeré české cirkusy mají právě jiný program a ZOO svá zvířata nezapůjčují, bude se muset akce na Loučeni obejít bez živých zvířat. Tenhle malý handicap dokážou na Loučeni ale návštěvníkům pohotově vynahradit: „Hned šest malířů oblíbeného facepaintingu promění zcela zdarma, nebo za dobrovolný příspěvek pro africkou nadaci One More Day for Children, v pár minutách Vaše dítě, nebo i odvážné dospěláky, dle jejich vlastního přání třeba v zebru, žirafu, nebo lva. Pokud k proměně dojde před začátkem africké hry, bude to pro děti vskutku stylová a nesmírně atraktivní proměna," tvrdí Jiří Senohrábek. Kdo chce při akci vykonat dobrý skutek pro Afriku, může přinést dětské oblečení či hračky v libovolném počtu. Právě výtěžek z prodeje těchto darovaných předmětů totiž jmenovaná nadace sbírá a posílá africkým dětem.
Velké africké dobrodružství bude zakončeno v 19 hodin africkým táborákem. Na Loučeni tak první sobotu v srpnu přetáhnou o víc než hodinu obvyklou otevírací dobu, která končí běžně v 18.30 hodin.

Z Afriky do socialismu

Ještě v srpnu, konkrétně v pátek 19. srpna, bude loučeňský zámek patřit opeře. Pod širým nebem se tu od 21 hodin chystá představení slavné Verdiho opery Nabucco. Další akcí v pořadí je slavnost Zpátky do socialismu, která se uskuteční první zářijový víkend a proloží ji již druhý ročník Hradozámecké noci. Tuto trochu rozvernou, trochu poučnou akci považují na zámku Loučeň za hlavní událost sezóny.

Vložit událost do Vašeho Facebook kalendáře
Přejít na další akce Zámku Loučeň
Naplánovat cestu na zámek pomocí Mapy.cz

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací