Zámeckým komediantům nepřálo počasí

Zámeckým komediantům nepřálo počasí

Publikováno: 06.06.2009
Zámeckým komediantům nepřálo počasí

První červnové sobotě počasí zrovna nepřálo. Zámecké divadelní hlediště na Loučeni naštěstí úplnou prázdnotou nezelo. Za třemi pohádkami, jednou komedií a jedním hudebním divadlem přišlo pět stovek diváků.

Komedie pro zámeckou paní jakoby byla zakletá. Už při loňském prvním ročníku byla mezi dvanácti zámeckými slavnostmi jednou ze dvou, které nepřálo počasí. Letos bylo počasí bohužel ještě nemilosrdnější, než loni. „Měli jsme sice připravenou mokrou variantu kompletně pro všechna představení, ale varování meteorologů měla pro návštěvníky větší váhu, než naše ujišťování. Většina podlehla panice z varování před nebezpečnou povětrností a zůstala doma. Počasí sice nebylo zrovna příjemné, ale ke katastrofickým vizím o nebezpečných vichrech a přívalových deštích, které meteorologové šířili všemi médii, mělo přeci jen daleko. Meteorologové nám zkrátka tentokrát prokázali medvědí službu," komentoval návštěvnická čísla zatím poslední zámecké slavnosti na Loučeni Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Tři pohádky na programu, Strakaté bajky, Čáry a kouzla staré Prahy a Ekopohádky, ještě měly hlediště slušně zaplněné, ohlas malých diváků byl víc než příznivý. Následné první ze dvou činoherních představení pro dospělé, Šest žen Jindřicha VIII., bylo pro náhlé onemocnění jedné z hereček zrušeno. To byla v běhu dne první smůla, která se na divadelní slavnost na zámku Loučeň nalepila. Půlhodiny před druhým představením pro dospělé vyhnal naprostou většinu návštěvníků ze zámeckého areálu na Loučeni vydatný déšť. Komedii Kdes to byl(a) v noci tak tleskaly sotva dvě zaplněné řady hlediště v zámecké oranžérii. Podobná situace bohužel provázela i pozdně večerní představení Lenky Vychodilové, hvězdy pražského Divadla Sklep. I tak, přes komorní obsazenost jeviště a hlediště, měl ale poslední příspěvek druhého ročníku loučeňské Komedie pro zámeckou paní zcela jedinečnou atmosféru, podobně jako loňské premiérové vystoupení Lenky Vychodilové na Loučeni.
„Nezbývá než přát si na příští zámecké slavnosti lepší počasí, které prostě vedle dobře zvoleného programu - a tuto skutečnost jsme naplnili - patří k základním předpokladům pro široký divácký úspěch," doplnil Jiří Senohrábek. Sluníčko vzývají na Loučeni pro nadcházející slavnost Narozeniny zámeckých labyrintů. Den plný soutěží pro děti pod tímto názvem připravují na zámku nedaleko Nymburka na sobotu 4. července.

 

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací