Zámecký jarmark na Loučeni je za dveřmi

Zámecký jarmark na Loučeni je za dveřmi

Publikováno: 27.05.2010
Zámecký jarmark na Loučeni je za dveřmi

Dvě vystoupení provazochodkyně, žonglérská show, výuka staročeských tanců, ukázky řemesel, rvačka přímo mezi jarmarečními stánky, odpolední pohádka pro děti, prohlídky zámku až do půlnoci a černé divadlo po setmění na scéně pod širým nebem. To je stručná bilance toho nejdůležitějšího z programu zámeckého jarmarku, který se v sobotu 5. června uskuteční na zámku Loučeň již potřetí.

Jarmark je od počátku na Loučeni nejnavštěvovanější zámeckou slavností. Pořadatelé doufají, že tomu bude stejně i letos, kdy se termín přesunul ze září na červen. „Zájem lidí by nám snad měl zajistit fakt, že jsme neustrnuli u vyzkoušeného modelu a přicházíme s úplně odlišným programem, než při předchozích ročnících. Vrcholem programové nabídky by měly být patrně dvě odpolední vystoupení provazochodkyně. Přijďte jí držet palce, ať se jí nezamotá hlava," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Na Loučeni otevírají jak zámek s bludišti, tak i jarmareční stánky už v 9 hodin, doprovodný program se rozjíždí řemeslnými ukázkami, soutěžemi pro děti v labyrintech a malováním na obličej již v 10.30 hodin. A potrvá až do půlnoci. „Jarmark zakončí opravdové lahůdky, které se nevidí každý den. Po setmění, ve 22 hodin, se v amfiteátru odehrají dvě krátká, a přesto nezapomenutelná představení černého divadla - Kabaret a Pyramus a Thisbé. Obě hry budou na malé i velké působit díky jedinečné technice černého divadla jako neuvěřitelná kouzelnická show, navíc jim nechybí ani humor. Pro netradiční rodinný večer jsou jako stvořené. Zvlášť když bezprostředně po skončení bude následovat prohlídka zámku při svíčkách s půlnočním překvapením," líčí jedinečné bonbónky na závěr programu manažer zámku.

To je ale až náplň konce celého jarmarečního dne. Atraktivní bude ovšem pochopitelně i denní program. „O provazochodkyni již byla řeč. Kromě ní ale vystoupí odpoledne dvakrát žongléři. Malí i velcí se mohou učit tance dob minulých ve staročeských tanečních. Po obědě bude čas na pohádku - v amfiteátru jistě pobaví jak ratolesti všeho věku, tak i jejich rodiče příběh Měla babka čtyři jabka. A mezi stánky se odehraje pravá jarmareční rvačka. V rámci řemeslného cechu na nádvoří se představí brusič skla, soustružník vyrábějící nádherné předměty ze dřeva, krajkářka, výrobce skleněných korálků, či pletařka košíků a klobouků z orobince. Dojde také na ochutnávku medoviny a na předání receptů, jak vylepšit chuť sýra jeho nakládáním. „Jsem přesvědčen, že z bohatého programu třetího zámeckého jarmarku si vybere skutečně každý, od tříletého caparta až po prababičku," věří Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací