Zámecký jarmark na Loučeni bude mít staročeskou náladu a nabídne i školu chůze na chůdách

Zámecký jarmark na Loučeni bude mít staročeskou náladu a nabídne i školu chůze na chůdách

Publikováno: 27.08.2009
Zámecký jarmark na Loučeni bude mít staročeskou náladu a nabídne i školu chůze na chůdách

Série slavností na zámku Loučeň, pořádaných pravidelně každou první sobotu v měsíci, pokračuje v sobotu 5. září druhým ročníkem zámeckého jarmarku. Publikum se může těšit kromě stánků a prezentace řemesel také na Staropražské Pepíky, několik jarmarečních písní, recitály harmoniky a houslí pod širým nebem, loutkové divadlo, oživlé prohlídky zámku a také jednu lahůdku: školu chůze na chůdách.

Když se loni uskutečnil na Loučeni zámecký jarmark, stal se hned při premiéře nejnavštěvovanější slavností sezóny. „Vysoká návštěvnost potvrdila, že lidé mají jarmareční náladu prostě rádi. Jarmark jsme pro velký zájem publika zařadili do kalendáře akcí pochopitelně znovu. Letos navíc o druhé adventní neděli, 6. prosince, pořádáme poprvé i vánoční jarmark," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.
Program oproti loňské premiéře doznal zásadních změn. „Je to pochopitelně proto, abychom připravili nový zážitek i těm, kteří se u nás dobře bavili loni," dodává Jiří Senohrábek. A na co se mohou návštěvníci těšit? Třeba na veselé Staropražské Pepíky, kteří budou zpívat mírně nemravné písně z pražské galérky a v závěru svého vystoupení vyzvou publikum dokola. K jarmaku patří pochopitelně i jarmareční písně. Návštěvníci zámeckého jarmarku na Loučeni jich uslyší hned několik - třeba Baladu o starým mlejnu, nebo píseň Starý dům. „Tyto kramářské písně, jejichž děj býval a i u nás bude ilustrován velkými obrázky, se vyznačují napínavým dějem a jsou to svého druhy zpívané drby, na které se kupující na jarmarcích vždycky moc těšili," vysvětluje podstatu klasických jarmarečních písní manažer zámku. Po celý den bude nejvíce slyšet dva hudební nástroje - housle a harmoniku. „Tu bude držet v rukou skutečná virtuózka, interpretka, která se kvalitou vyrovná oblíbené Radůze. Téhle dámě jsme se proto rozhodli věnovat hned dva samostatné hudební bloky. Jsem si jist, že si ji publikum oblíbí," dodává Senohrábek. Na své si přijdou také děti, pro které připravili na Loučeni hned dvě loutkové pohádky. První s názvem Jak šlo tele do světa začne na zámeckém nádvoří ve 14.15, na druhou, Červenou Karkulku, se dostane od 15.30.
Návštěvníci jarmarku by měli dávat pozor. Mezi nimi bude v tlačenici totiž občas kličkovat i muž na chůdách v dlouhém hábitu. Chůdy si pak od 15 hodin budou moci vyzkoušet také děti, nebo jejich odvážní rodiče, v rámci Školy tance na chůdách. Stejně jako ve škole bude tato vyučovací hodina trvat 45 minut.
Na nádvoří se nebude odehrávat jen doprovodný program. Po celý den se tu budou rovněž prezentovat řemesla. Malí i velcí návštěvníci jarmarku budou moci při práci pozorovat krajkářku, cukrářku, výrobce svíček, nebo malíře skla. Přímo před očima návštěvníků by také měly vznikat panenky ze šustí. Uvedená řemesla si také budou moci zájemci vyzkoušet. Ti, kdo se rozhodnou zavítat i do interiérů zámku, se ocitnou uprostřed rodinného příběhu jeho obyvatel, tedy knížecí rodiny Thurn - Taxis. Příběh tentokrát v premiéře odhalí vazby mezi šlechtickou rodinou z Loučně a mladoboleslavskou automobilkou. Tyto oživené prohlídky budou vycházet každou půlhodinu. Celý zámecký jarmark na Loučeni přitom potrvá od 10 do 17 hodin.
Další loučeňskou slavností v pořadí jsou první říjnovou sobotu, 3. října, Slavnosti zámeckých stromů. Půjde o naučný den plný soutěží pro děti, objevit by se měli třeba i sokolníci.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací