Zámecký amfiteátr zabydlí na celý den pohádky a komedie

Zámecký amfiteátr zabydlí na celý den pohádky a komedie

Publikováno: 27.05.2009
Zámecký amfiteátr zabydlí na celý den pohádky a komedie

Zámek Loučeň zve v sobotu 6. června na den plný divadelních představení pod širým nebem. Stejně jako v loňském prvním ročníku bude i letos hlavní hvězdou festivalu Komedie pro zámeckou paní Lenka Vychodilová, herečka a zpěvačka legendárního Divadla Sklep.

Letošním opakováním loni poprvé uvedeného festivalu Komedie pro zámeckou paní se z celodenního maratónu dětských a rodinných představení stává nová loučeňská tradice. „Divadlo pod širým nebem, navíc pod kulisami mohutných stromů, má svoje neopakovatelné kouzlo. Jinak jsme samozřejmě připraveni i na déšť - v případě špatného počasí program rozhodně nerušíme, ale budeme ho situovat do příjemného prostředí zámecké oranžérie. Letos jsme sérii divadelních zážitků oproti loňsku rozšířili - začínáme už dopoledne, v 11 hodin, a to dětským představením Strakaté bajky," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň. Ve Strakatých bajkách budou tři potulní komedianti dětem slovem i písničkami vyprávět o svém putování po Francii, kde cestou potkali spoustu svérázných zvířat.
Pražské Divadlo Ludvík, které Strakaté bajky uvádí, zahájí ve 13.45 odpolední blok představení, a to tajuplnou pohádkou Kouzla a čáry staré Prahy. Tato pohádka se odehrává na Karlově mostě a ožije v ní spousta magických postav našeho hlavního města - Golem, doktor Faustus, nebo přemyslovská kněžna Libuše.
Třetím představením na programu určeným pro děti jsou v 15.30 Ekopohádky v podání pražského Divadla ŠUS. „Děti poznají v rámci tohoto divadelního pásma známé příběhy o Červené karkulce, Palečkovi a Smolíčkovi, ale uvidí je z perspektivy, z jaké je ještě nikdo nezkoumal: Aby se předešlo ekologickému problému, děj pohádek se zvláštně zauzluje, a to za aktivní účasti dětí v publiku," popsal zvláštní část programu Jiří Senohrábek.
Od 17 hodin se hraje primárně pro dospělé publikum. V tuto hodinu se začne odvíjet příběh Šesti žen Jindřicha VIII. „Toto velmi atraktivní téma nedávno zpopularizoval v televizi úspěšný britský historický seriál Tudorovci. Publikum se tedy spolu se šesticí půvabných mladých hereček z pražského Divadla Femme Fatale vrátí do středověké Anglie a vyslechne si šest svérázných mikropříběhů o lásce," vysvětlil Senohrábek.
Bránice diváků se pořádně rozhýbou v 18.45, kdy v domácnostech hned tří manželských a mileneckých párů zazní ošemetná otázka Kdes to byl(a) v noci? Jméno současného britského autora Alana Ayckbourna slibuje hodně svižnou a vtipnou podívanou. Tuto zábavnou hru nastudoval Divadelní spolek Klicpera Sadská.
Hlavní bonbónek přijde po setmění, ve 21.30. „Po loňské vyloženě magické atmosféře svérázného koncertního vystoupení šansoniérky Lenky Vychodilové nazvaného Výprodej Lemury Lepé jsme si řekli, že se pokusíme dvakrát vstoupit do jedné řeky, protože Lenka Vychodilová na loučeňské přírodní scéně, to není řeka, ale přímo veletok, prostě živel. Lenka není jen zpěvačkou, ale i herečkou pražského Divadla Sklep. Herecká zkušenost dává jejím vystoupením i naprosto originální dramatický drive, který z ní činí nezaměnitelnou interpretku. Po roce má se svou skupinou Ti tři připraveno nové, pokračující hudební pásmo s názvem Lemura - někdy luzná, jindy hrůzná. Milovníkům šansonu a originálního humoru vystoupení Lenky Vychodilové opravdu co nejvřeleji doporučuji. Jsem skálopevně přesvědčen, že kdo tuto divu nezná, učiní zaručeně velký objev a vrátí se domů přímo omámen," podotkl Senohrábek.
Ale ani po večerním koncertu nemusejí návštěvníci zámku v první červnovou sobotu ještě odcházet domů. Festivalový den ve znamení divadla totiž uzavřou po skončení koncertu Lenky Vychodilové, tedy cca. od 23.15, noční prohlídky zámku. Ty jsou určeny nejen hostům divadelního programu, ale i případným dalším zájemcům. Organizátoři slibují, že i ony budou svého druhu divadelním zážitkem.
Zámek Loučeň zároveň doporučuje vychutnat si divadelní program i návštěvníkům, kteří se na zámek původně chystali o den později. V neděli 7. dubna totiž bude zámecký areál na Loučeni pro veřejnost uzavřen. „Sobotní slavnostní program tak považujeme zároveň za určitou satisfakci a dárek navíc pro ty, kdo se k nám chtěli vypravit o den později a nebudou moci," dodal Senohrábek.

Program Komedie pro zámeckou paní - Sobota 6. června - Zámecký amfiteátr Loučeň (v případě deště zámecká oranžérie)

11.00 Strakaté bajky (Divadlo Ludvík Praha)
13.45 Kouzla a čáry staré Prahy (Divadlo Ludvík Praha)
15.30 Ekopohádky (Divadlo ŠUS Praha)
17.00 Šest žen Jindřicha VIII. (Divadlo Femme Fatale Praha)
18.45 Kdes to byl(a) v noci? (Divadelní spolek Klicpera Sadská)
21.30 Lemura - někdy luzná, jindy hrůzná (Lenka Vychodilová & Ti tři)
23.15 Noční prohlídky zámku Loučeň

Podrobný program Komedie pro zámeckou paní dne 6. června naleznete zde.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací