Zámecká slavnost a výstava kostýmů Arabela

Zámecká slavnost a výstava kostýmů Arabela

Publikováno: 22.09.2010
Zámecká slavnost a výstava kostýmů Arabela

V sobotu 2. října očekáváme na zámku Loučeň příjezd princezny Xénie. Zámeckou slavností Pohádkové království princezny Arabely za účasti Dády Patrasové otevíráme výstavu kostýmů z televizního seriálu Arabela, která bude v salóncích v přízemí zámku přístupná od začátku října až do 28. listopadu.

Patříte k příznivcům televizního seriálu Arabela? Pak bude následující tip právě pro Vás. Tento populární televizní klenot si můžete v měsících říjen a listopad připomenout na zámku Loučeň na Nymbursku, tedy pouhých 50 kilometrů od Prahy. „Celé dva měsíce, od počátku října až do 28. listopadu, bude v salóncích v přízemí zámku instalována výstava kostýmů, které nosila nejen Arabela, ale také další populární televizní postavy z říše pohádek. K trhákům téhle pohádkové expozice bude kromě šatů princezen Arabely a Xénie a jejich královských rodičů patřit nepochybně netopýří klobouk čaroděje Viga, kouzelný cestovní plášť, nebo kouzelný prsten, který vystavíme spolu s dalšími čarodějnickými rekvizitami," říká manažer zámku Jiří Senohrábek a dodává: „Ve výpravě do říše pohádek vidíme možnost ojedinělého a nezapomenutelného výletu základních i mateřských škol, pro které otevřeme výstavu v jakýkoli den a hodinu. Pro jednotlivce pak bude expozice přístupná vždy o víkendech od 10 do 17 hodin. I dospělí všeho věku si nepochybně rádi prohlédnou kostýmy slavného Teodora Pištěka, které oblékaly takové herecké veličiny jako pánové Brodský, Sovák, Lábus, Vízner, či dámy Brejchová, Nagyová, nebo Andresíková."
Na Loučeň se vyplatí vyjet hned v úvodní den dvouměsíčního výstavního cyklu, v sobotu 2. října. Vernisáž výstavy v 11 hodin dopoledne totiž bude součástí velkolepé zámecké slavnosti nazvané Pohádkové království princezny Arabely. Hlavní program uvedené slavnosti začne ve 14 hodin, kdy Dagmar Patrasová alias princezna Xénie prozradí několik historek z natáčení. Beseda nazvaná Byla jsem Xénií bude doplněna několika písničkami populární Dády a také autogramiádou. Děti a jejich rodiče, kteří bývali dětmi v době premiérového vysílání Arabely, se ale během programu a na soutěžních stanovištích setkají třeba také se samotnou Arabelou, která organizuje pro děti na zámku Diskoples v říši pohádek, nebo učitelkou slečnou Millerovou, která má připravenou Hodinu zpěvu, při které zazní hádankovou formou melodie ze slavných dětských filmů. „Dovolíme si dokonce domýšlet příběh některých postav ze seriálu o situace, které se před kameru nedostaly. Ve skeči nazvané Co v Arabele nebylo se tak třeba návštěvníci ve světové premiéře dozví, jaký byl Rumburak jako dítě," láká na program Pohádkového království princezny Arabely první říjnovou sobotu manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.
To ale není z programu zdaleka všechno. Děti potkají v parku prince Vilibalda, který krátce předtím zažil hádku s Xénií, protože jí při nešetrném polibku roztrhal korálový náhrdelník. Vilibald určitě ocení pomoc dětí při hledání ztracených korálků. Malé princezny, které dorazí na Loučeň s rodiči, nebo prarodiči, si budou moci splnit svůj dětský sen a na chvíli si nejen obléknout princeznovské šaty, ale ještě se v nich i svézt kočárem taženým koňmi. V zámeckém parku nebudou chybět ani trpaslíci, vodník a další postavy z říše pohádek. Kolega vypravěče televizních pohádek pana Majera zahraje dětem na nádvoří už krátce po poledni oblíbené pohádky O Jeníčkovi a Mařence a O Červené karkulce. „Snad je nepoplete tak, jak je na televizní obrazovce popletl pan Majer," doufá manažer zámku. V zámecké restauraci Vtipná kaše se pak jako menu dne bude podávat Svíčková paní Majerové.

Děti, které přijdou na sobotní zámeckou slavnost v kostýmech princů, princezen, kouzelníků, nebo čarodějnic, budou mít na celý program slavnosti vstup zdarma.

Pohádkový víkend také můžete užít v rámci pobytového balíčku pro všechny věkové skupiny.

HLAVNÍ PARTNER AKCE

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací