Začátkem srpna Vás na zámku pohladí hlas cembala

Začátkem srpna Vás na zámku pohladí hlas cembala

Publikováno: 22.07.2012
Začátkem srpna Vás na zámku pohladí hlas cembala

Srpen přichází na zámek Loučeň se zvukem cembala a lahodného sopránu. Od středy 1. srpna do pátku 3. srpna tu totiž můžete zažít speciální Prohlídky zámku s múzami barokní hudby.

Ten, kdo dorazí na zámek Loučeň v prvních třech srpnových dnech, tedy od středy 1. 8. do pátku 3. 8., bude mít neskutečnou možnost výběru, jakým způsobem si prohlédnout a nechat se zasvětit do historického prostředí zámku Loučeň. Vedle klasických prohlídek, speciálních dětských prohlídek, čokoládových prohlídek a prohlídek s Bílou paní a rébusem, které spějí k odhalení 13. komnaty, totiž na zámku chystají v tyto dny, letos poprvé a zároveň naposledy, také Prohlídky s múzami barokní hudby.

„V barokním zámku Vás stylově pohladí barokní hudba. Zpěvačku s lahodným sopránem a mezinárodními zkušenostmi, hudebně vyškolenou v Mozartově rodišti Salzburgu, doprovodí jeden z nejlíbivějších a nejzámečtějších hudebních nástrojů, tedy cembalo," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek. Těžištěm hudebních vystoupení v rámci prohlídek zámeckých interiérů budou árie starých italských barokních mistrů Pergolesiho, Scarlattiho a Cassiniho.

Hudba zpestří Prohlídky s múzami barokní hudby během hodinové návštěvy zámeckých interiérů hned několikrát. Stěžejní část hudebních přídavků se přitom odehraje v modře vytapetovaném hudebním salónu, kam v posledním desetiletí svého života chodíval opakovaně hrát Bedřich Smetana. „Návštěvníci si budou moci sednout do čalouněných křesel a pohovek, takže v tom, jak si hudbu na zámku vychutnávala dříve šlechta a jak si ji nyní vychutnají oni, nebude žádný rozdíl," tvrdí Jiří Senohrábek.

Prohlídky s múzami barokní hudby se budou v první při srpnové dny, tedy 1. - 3. 8., obvykle odehrávat vždy o půl, počínaje 10.30 a konče 16.30 hod. Ve 14 hodin jsou na programu ve všechny uvedené dny také speciální dětské prohlídky, od 17 hodin pak prohlídka s ochutnávkou čokoládových pralinek. Návštěvníkům, kteří přijedou ve čtvrtek 2. srpna, obohatí výběr ještě tajemné prohlídky s Bílou paní, a to v 11.00, 13.00, 16.00 a dokonce i ve 20.30 hodin.

„Je velmi těžké vybrat si z tak široké nabídky. Já osobně ale vezmu začátkem srpna několik svých blízkých právě na Prohlídky s múzami barokní hudby. Ty se totiž, na rozdíl od tajemných, dětských či čokoládových prohlídek, nebudou opakovat a je možné se jich zúčastnit opravdu jen ve dnech 1. - 3. srpna," prozradil svoji jistou volbu Jiří Senohrábek. Při Prohlídkách s múzami barokní hudby se platí symbolický příplatek 50 Kč k běžnému vstupnému.

Umělecké působení talentované sopranistky a cembalistky na zámku Loučeň vyvrcholí v neděli 5. srpna od 14.30 hodin koncertem Hudební perly baroka v nádherném prostředí zámeckého kostela Nanebevzetí P. Marie, kdy k lidskému hlasu a honosnému klávesovému nástroji přibudou ještě housle a violoncello. Zhruba sedmdesátiminutový blok skladeb G. F. Händela, G. P. Telemanna či Claudia Monteverdiho završí několik renesančních árií. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Tato významná kulturní akce se uskuteční za podpory Rakouského kulturního fóra v Praze a Raiffeisenbank.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací