Za provazolezkyní a řemeslníky přišlo na jarmark téměř tři tisíce lidí

Za provazolezkyní a řemeslníky přišlo na jarmark téměř tři tisíce lidí

Publikováno: 08.06.2010
Za provazolezkyní a řemeslníky přišlo na jarmark téměř tři tisíce lidí

Slunná první červnová sobota. A na zámek Loučeň se den poté, co se odtud před televizními kamerami snídalo s Novou, vypravilo za jediný den 2 800 návštěvníků.

Co všechno mohli návštěvníci zámeckého jarmarku vidět? Neuvěřitelné pózy, které na laně předváděla provazolezkyně. Pobavení nad zpívanou dobovou reklamou. Rvačku zámeckých služek, která se odehrála přímo před zraky jarmarečních hostů. Krajkářku v akci, a spolu s ní také korálkářku, rytce skla, foukače skleněných figurek, přadlenu, dřevosoustružníka, nebo pletařku orobince. Z ochutnávaných medovin byl největší zájem o konopnou a o speciální zámeckou medovinu se švestkovou příchutí. Při odpolední pohádce Měla babka čtyři jabka byl amfiteátr v zámeckém parku zaplněn do posledního místečka - pár dospělých diváků, doprovázejících děti, dokonce postávalo. V amfiteátru se hrálo podruhé ještě po setmění, a to dvě aktovky černého divadla - první romantická, druhá veselá, ve svižném rytmu spousty starých tanečních šlágrů a šansonů. Zcela naplněno bylo přes den také třicet prohlídek zámku, včetně té poslední, s půlnočním překvapením. Hosté dvou speciálních zámeckých prohlídek se potkali také s Bílou paní, jejíž probuzení mohli den před jarmarkem sledovat na televizních obrazovkách. Nad vším bděl patron celé akce, zámecký komorník Oto Bouda, který také uváděl kompletní program.

O tom, jak se jarmark vydařil, nejlépe vypovídají fotografie pořízené v jeho průběhu.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací